Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2015, 15:39

autor: Arantasar

Mortal Kombat X – zobacz fragment rozgrywki z trybu fabularnego

W sieci pojawił się materiał wideo prezentujący fragment rozgrywki z trybu fabularnego gry Mortal Kombat X. W trwającym blisko siedem minut filmie możemy zobaczyć początek pierwszego rozdziału, którego bohaterem jest Johnny Cage. Jego przeciwnikami są Scorpion i Sub-Zero. Oprócz nich w prezentowanych scenach pojawiają się Sonya Blade i Kenshi. Urywki demonstrują również działanie quick time eventów.

W sieci pojawił się fragment rozgrywki z trybu fabularnego gry Mortal Kombat X. - Mortal Kombat X – zobacz fragment rozgrywki z trybu fabularnego - wiadomość - 2015-03-14
W sieci pojawił się fragment rozgrywki z trybu fabularnego gry Mortal Kombat X.

Mortal Kombat X, najnowsza odsłona kultowej bijatyki, ma oferować najbardziej rozbudowany tryb fabularny w dziejach serii. Z uwagi na gatunek produkcji nie oznacza to może epickiej epopei, jednak już odsłona z 2011 roku prezentowała dość rozbudowaną historię. W Internecie pojawił się fragment rozgrywki prezentujący początek fabularyzowanych zmagań bohaterów MK. Protagonistą blisko siedmiominutowego materiału jest Johnny Cage, który wraz z Sonią Blade i Kenshim bierze udział w odparciu ataku sił czarnoksiężnika Quan Chi na Ziemię. Wojskowy transportowiec drużyny zostaje zaatakowany przez siły Świata Zewnętrznego (Outworld), a na jego pokładzie dochodzi do starcia ze Scorpionem oraz Sub-Zero. Początek pojedynku ma charakter quick time eventów. Dopiero po katastrofie samolotu rozpoczyna się właściwa walka. Johnny Cage występuje tu w wariancie A-list, umożliwiającym zadawanie silniejszych ciosów, Scorpion prezentuje styl Ninjutsu, a Sub-Zero – Unbreakable. Podobnie jak w poprzedniej części, starcia w trybie fabularnym nie kończą się możliwością wykończenia przeciwnika przy użyciu Fatality. Co ciekawe, wstawki na silniku gry wydają się być dużo dłuższe od właściwej walki, może być to jednak wynik konieczności wprowadzenia graczy w fabułę i niekoniecznie oznacza, że cała produkcja będzie „przegadana”.

Serwis Polygon, którego redaktorzy mieli możliwość zagrania w Mortal Kombat X, informuje, że bohaterami pierwszego rozdziału są również Raiden i Fujin, a jego kulminacją jest moment, w którym Cage, Sonya, Kenshi, Raiden i Fujin walczą z czarnoksiężnikiem Quan Chi oraz przywróconymi do życia za pomocą czarnej magii wojownikami. Po stronie Świata Zewnętrznego stają Jax, Sindel, Stryker, Kabal i Smoke. Nie wiadomo, którzy z tych bohaterów (oprócz zapowiedzianych już wcześniej) będą dostępni jako postacie grywalne, jednak redaktorzy serwisu Polygon donoszą, że gra zaoferuje możliwość wcielenia się w Errona Blacka – postać inspirowaną rewolwerowcami z Dzikiego Zachodu, ukazaną w komiksie Mortal Kombat X.

Erron Black w komiksie Mortal Kombat X. - Mortal Kombat X – zobacz fragment rozgrywki z trybu fabularnego - wiadomość - 2015-03-14
Erron Black w komiksie Mortal Kombat X.

Oprócz tego potwierdzono wcześniejsze informacje, co do dodatkowych postaci dostępnych w ramach przepustki sezonowej. Kombat Pack udostępni jako bohaterów grywalnych dwóch klasycznych i dwóch specjalnych wojowników. Jednym z tych ostatnich będzie Jason Voorhees, znany z serii horrorów Piątek trzynastego. Charakterystycznym elementem ubioru jegomościa jest maska hokejowa, której jednak nie nosił w pierwszych dwóch produkcjach ze swoim udziałem. Dodatek ten został zaprezentowany dopiero w trzecim filmie. Warto przypomnieć, że odsłona gry Mortal Kombat z 2011 roku oferowała jako postać specjalną Freddy’ego Kruegera, największego antagonistę Jasona jeśli chodzi o gatunek horrorów (znalazło to odzwierciedlenie w filmie Freddy kontra Jason z 2003 roku). Nie ujawniono drugiej specjalnej postaci, spekuluje się jednak na temat innego bohatera srebrnego ekranu – Predatora. Nie wiadomo, jacy klasyczni bohaterowie pojawią się w przepustce sezonowej. Oprócz dodatkowych bohaterów Kombat Pack udostępni także nowe skórki dla części pozostałych postaci. Twórcy ujawnili, że premierowe przebrania to Ronin Kenshi, Samurai Shinnok i Jingu Kitana. Oczywiście upublicznienie tych informacji oznacza też, że będą to bohaterowie grywalni. Przepustka sezonowa została wyceniona na 29,99 euro, co w przeliczeniu na złotówki wynosi około 125 zł. Osoby, które zamówią grę przed premierą otrzymają ponadto jako grywalną postać czterorękiego Goro.

Mortal Kombat X docelowo ma pojawić się na PC oraz konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 i PlayStation 4, jednak nie na wszystkich urządzeniach ukaże się w tym samym czasie. O ile wersje na blaszaki oraz XONE i PS4 zadebiutują zgodnie z planem (a więc 14 kwietnia, a w Polsce trzy dni później), o tyle na edycje X360 i PS3 trzeba będzie poczekać do lata.

Mortal Kombat X to dziesiąta odsłona kultowej serii brutalnych bijatyk, która istnieje od 1992 roku, a zarazem druga gra z tego cyklu w dorobku studia NetherRealm. Innymi słowy, mamy tu do czynienia z kontynuacją bardzo udanego Mortal Kombat z 2011 roku.