Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 stycznia 2022, 08:59

Mortal Kombat 2 oficjalnie powstaje; napisze go scenarzysta Moon Knighta

Wytwórnia New Line oficjalnie zapowiedziała film Mortal Kombat 2. Fabułę opracuje scenarzysta serialu Moon Knight.

Wytwórnia New Line ogłosiła, że powstanie kontynuacja filmu Mortal Kombat, czyli zeszłorocznej produkcji stanowiącej adaptację jednej z najpopularniejszych serii pecetowych i konsolowych mordobić.

O projekcie na razie wiadomo niewiele. Ogłoszono jedynie, że do napisania scenariusza filmu zatrudniony został Jeremy Slater. Wkrótce będzie to bardzo gorące nazwisko w branży, gdyż był on głównym scenarzystą Moon Knight, czyli nadchodzącego serialu serwisu Disney+.

Warto zauważyć, że wytwórnia New Line nie zdecydowała się kontynuować współpracy ze scenarzystami pierwszej części, którymi byli Greg Russo oraz Dave Callaham. Ciekawi nas więc, czy zmieniony zostanie również reżyser Simon McQuoid. Sporo fanów filmów akcji narzekało na to, że jego styl reżyserowania i montażu nie pozwolił w pełni wykorzystać możliwości aktorów, z których wielu miało duże doświadczenie w filmach sztuk walki.

Na Twitterze popularne konta specjalizujące się w kinie akcji ruszyły z hashtagową kampanią #LiamforMK2, która ma pokazać New Line, że idealnym reżyserem dla Mortal Kombat 2 byłby Liam O'Donnel. Trudno się z nimi nie zgodzić, gdyż twórca ten ma na koncie Beyond Skyline, które oferowało dużą obsadę ciekawych postaci oraz imponujące sceny walki, często z elementami fantastycznymi, pomimo niemalże mikroskopijnego budżetu.

Raczej mało prawdopodobne jest, aby wytwórnia naprawdę zatrudniła O’Donnela, ale akcja pokazuje, że MK2 potrzebny jest nowy reżyser, który lepiej zrealizuje sekwencje walk, będące przecież najważniejszym elementem marki Mortal Kombat.

Z kolei analityków branżowych ciekawi co innego. Pierwsza część ukazała się w kwietniu ubiegłego roku i pandemia mocno podcięła skrzydła tej produkcji w box office, sprawiając, że film zarobił w kinach jedynie 83 mln dolarów. Mortal Kombat okazał się jednak wielkim przebojem streamingowym – tytuł był dostępny od dnia debiutu w HBO Max bez dodatkowych opłat. Według szacunków grupy Samba TV w pierwsze trzy dni w samych Stanach Zjednoczonych produkcję obejrzano w 3,8 mln domów i pozostaje on największym hitem w historii serwisu. Ciekawe więc, czy ci widzowie stawią się tłumnie do kin na sequel, zapewniając mu lepszy wynik kasowy niż pierwowzór.

  1. Oficjalna strona marki Mortal Kombat
  2. Recenzja gry Mortal Kombat 11 – przyczajony smok, ukryty grind
  3. Mortal Kombat 11 – poradnik