Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2017, 09:34

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Modyfikacja Red Dead Redemption V została porzucona

Kilka dni temu w sieci zrobiło się głośno na temat modyfikacji Red Dead Redemption V do gry Grand Theft Auto V, która miała przenieść mapę z RDR na PC-ty. Niestety firma Take-Two Interactive zakazała dalszego rozwoju projektu.

Red Dead Redemption V powstawało od ponad dwóch lat, ale niestety nie zostanie dokończone. - Modyfikacja Red Dead Redemption V została porzucona - wiadomość - 2017-04-24
Red Dead Redemption V powstawało od ponad dwóch lat, ale niestety nie zostanie dokończone.

Przed kilkoma dniami w sieci pojawił się zwiastun modyfikacji do Grand Theft Auto V, której celem było przeniesienie świata z Red Dead Redemption w wersji z Xboksa 360 na PC-ty. Prace trwały od ponad dwóch lat, a premiera projektu miała się odbyć latem bieżącego roku. Niestety tak się nie stanie i PC-towcy nie otrzymają swojego RDR. Po opublikowaniu trailera dość szybko został on usunięty z YouTube’a (choć jeden z użytkowników serwisu skopiował go na swój kanał, więc wklejamy go poniżej). Teraz wiemy już, że za zniknięcie zwiastuna odpowiada wydawca GTA i RDR. Jeden z twórców wyjaśnił, że firma Take-Two Interactive, do której należy Rockstar Games, zgłosiła się do modderów i niestety muszą oni zaprzestać dalszych prac nad Red Dead Redemption V.

Na pocieszenie pozostaje jedynie fakt, że modyfikacja nie miała być konwersją słynnej produkcji, która nigdy nie zagościła na PC-tach, a jej celem, jak zresztą wspomniałem wcześniej, było przeniesienie samej mapy świata i dodanie do niej trochę własnych atrakcji.

Modyfikacja Red Dead Redemption V została porzucona - ilustracja #4

Tymczasem gracze konsolowi czekają na Red Dead Redemption 2 – kontynuację produkcji, która ukaże się w tym roku na Xboksie One i PlayStation 4. Na temat tego projektu na razie nie wiadomo zbyt wiele, ale to, co ujawniono do tej pory, znajdziecie w naszym kompendium wiedzy. Koniecznie obejrzyjcie też analizę zwiastuna przygotowaną przez ekipę tvgry.pl.