Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2017, 09:29

Modyfikacja Beyond Skyrim: Bruma pozwala na zwiedzenie pierwszego miasta Cesarskiej Prowincji

Za sprawą moderów pracujących nad projektem Beyond Skyrim otrzymaliśmy modyfikację do gry The Elder Scrolls V: Skyrim, która pozwala na zwiedzenie znanego z Obliviona miasta Bruma i jego okolic.

Ponad dekadę temu w The Elder Scrolls IV: Oblivion mogliśmy uratować przed zagładą Brumę – przygraniczne miasto w Cesarskiej Prowincji Tamriel. Teraz, za sprawą moderów tworzących inicjatywę Beyond Skyrim, mamy szansę wrócić w tamte strony w piątej części cyklu i zobaczyć, jak rozwinęły się przez 200 lat od tamtych wydarzeń. Modyfikacja jest naprawdę duża – dodany region jest większy niż ten, który otrzymaliśmy w DLC Dragonborn – a jej zawartość robi ogromne wrażenie.

Choć od wydarzeń z poprzedniej części serii minęło już 200 lat, w okolicach Brumy nadal można się natknąć na pozostałości po otwarciu wrót Otchłani. - Modyfikacja Beyond Skyrim - Bruma pozwala na zwiedzenie pierwszego miasta Cesarskiej Prowincji - wiadomość - 2017-07-03
Choć od wydarzeń z poprzedniej części serii minęło już 200 lat, w okolicach Brumy nadal można się natknąć na pozostałości po otwarciu wrót Otchłani.
Modyfikacja Beyond Skyrim - Bruma pozwala na zwiedzenie pierwszego miasta Cesarskiej Prowincji - ilustracja #2

Odtworzenie Brumy w The Elder Scrolls V: Skyrim to pierwszy krok w stronę przeniesienia do gry prowincji Cyrodiil – a na tym ambicje moderów wcale się nie kończą. Opisywana modyfikacja jest częścią projektu Beyond Skyrim, który obrał sobie za cel odtworzenie całego kontynentu Tamriel. Może i brzmi to jak zadanie niemal niewykonalne, ale nawet jeśli uda się ukończyć tylko parę dodatkowych miast, to nadal kolejne kilkanaście godzin dodatkowej zabawy w świecie The Elder Scrolls.

Moderzy nie poprzestali bowiem na wiernym oddaniu Brumy i jej okolic. Poza możliwością zwiedzenia miasta otrzymujemy szereg zadań oraz wątków, często związanych z wydarzeniami sprzed 200 lat lub z trwającą w Skyrim wojną domową. Na ich potrzeby stworzono około 70 nowych postaci oraz nagrano ponad 24 tysiące linii dialogowych. Modyfikacja może się także poszczycić własną ścieżką dźwiękową oraz niedostępnymi dotychczas pancerzami i uzbrojeniem z prowincji Cyrodiil. Co równie ważne, Bruma jest bezpośrednio połączona ze światem The Elder Scrolls V: Skyrim, wystarczy więc zainstalować moda, przekroczyć granicę i udać się do nowego miasta.

Bruma leży tuż przy granicy Skyrim, toteż nie różni się diametralnie od miast z tamtego regionu. - Modyfikacja Beyond Skyrim - Bruma pozwala na zwiedzenie pierwszego miasta Cesarskiej Prowincji - wiadomość - 2017-07-03
Bruma leży tuż przy granicy Skyrim, toteż nie różni się diametralnie od miast z tamtego regionu.

Link do pobrania oraz instrukcję instalacji moda znajdziecie pod tym adresem. Należy zauważyć, że do jego odpalenia nie wystarczy podstawowa wersja Skyrima – trzeba także posiadać wszystkie trzy DLC. Twórcy zalecają wykorzystanie nieoficjalnych łatek, które mogą polepszyć stabilność moda. Przestrzegają też, że w obecnej wersji mogą występować problemy z niektórymi zadaniami. Za niedługo modyfikacja ma działać także na Skyrim Special Edition, a później trafi też na Xboksa One.

  1. Oficjalna strona internetowa projektu Beyond Skyrim
  2. Mod Beyond Skyrim – Bruma na stronie NexusMods