Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2009, 11:40

autor: Adrian Werner

Modern Warfare 2 kupiło już ponad 6 mln Amerykanów

Donosiliśmy już o rewelacyjnych wynikach finansowych Call of Duty: Modern Warfare 2. Nikogo nie powinna dziwić zatem informacja, że najnowsze dzieło Infinity Ward zostało w listopadzie zakupione przez ponad 6 milionów graczy konsolowych. Tym samym lekką ręką bijąc wszystkie dotychczasowe amerykańskie rekordy sprzedaży.

Donosiliśmy już o rewelacyjnych wynikach finansowych Call of Duty: Modern Warfare 2. Nikogo nie powinna dziwić zatem informacja, że najnowsze dzieło Infinity Ward zostało w listopadzie zakupione przez ponad 6 milionów amerykańskich graczy konsolowych. Tym samym lekką ręką bijąc wszystkie dotychczasowe rekordy sprzedaży.

Modern Warfare 2 kupiło już ponad 6 mln Amerykanów - ilustracja #1

Wiedzę tę posiedliśmy dzięki najnowszemu sprawozdaniu NPD Group (organizacji zbierającej dane z rynku amerykańskiego).Poprzednim rekordzistą było Halo 3. Gra ta zadebiutowała we wrześniu 2007 i do końca tamtego miesiąca nabyło ją „tylko” 3,3 miliona mieszkańców USA. Co więcej Modern Warfare 2 sprzedawało się dzień po dniu o 16% szybciej niż produkcja Bungie Software. Z listopadowych danych NPD warto jeszcze przytoczyć liczbę 1,24 miliona zakupionych egzemplarzy, jaką osiągnął Assassin's Creed II oraz wynik Left 4 Dead 2 w wersji na Xboksa 360, którą nabyło 744 tysiące użytkowników tej konsoli. Okazuje się jednak, że nawet to wszystko nie wystarczyło do pokonania szalejącej recesji. Pierwsze 11 miesięcy tego roku przyniosło rynkowi gier przychody o 10,8 % niższe niż w roku ubiegłym.

Strącenie Halo 3 z tronu raczej nie spowoduje żałoby w siedzibie Microsoftu. Miniony miesiąc okazał się najlepszym listopadem w historii tej firmy, jeśli chodzi o rynek gier. We wspomnianym okresie sprzedano około 820 tysięcy konsol tej korporacji. Oznacza to, że firmie udało się pokonać Sony, którego PlayStation 3 w listopadzie nabyło około 710 tysięcy amerykanów. Dodatkowo ze wspomnianych 6 milionów egzemplarzy Modern Warfare 2, aż 4,2 mln przypadło na wersję Xboksową. Na produkty związane z platformą Microsoftu (czyli na same konsole, jak również na gry i akcesoria) klienci wydali łącznie 838 milionów dolarów.

W tym samym raporcie NPD znalazło się też sporo dobrych wieści dla firmy Nintendo. Listopadowe wyniki sprzedaży Wii przekroczyły 1,25 miliona sztuk, tym samym powiększając łączną liczbę zakupionych przez Amerykanów egzemplarzy tej konsoli do 23 milionów. Czyni to z maszynki Nintendo rekordzistę - żadna poprzednia konsola nie osiągnęła pułapu 23 mln w tak krótkim czasie. Listopad był też wyjątkowo dobry dla NDS. Kieszonkowa konsolka sprzedała się w liczbie 1,7 mln, co stanowi miesięczny rekord dla tej platformy. Widać, że nawet recesja nie jest w stanie zbytnio zaszkodzić japońskiemu gigantowi.