Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2009, 11:20

autor: Jiker

Terminy premier Alien Breed Evolution w wersjach na PC i PS3

Dziennikarze serwisu Gamerzines postanowili dociec, z jakiego powodu wznowienie klasycznej strzelaniny Alien Breed – Alien Breed Evolution – zostanie początkowo wydane wyłącznie w wersji na konsolę Xbox 360. Przy okazji dowiedzieliśmy się kiedy mniej więcej nastąpi debiut edycji przeznaczonych na PlayStation 3 i PC.

Dziennikarze serwisu Gamerzines postanowili dociec, z jakiego powodu wznowienie klasycznej strzelaniny Alien BreedAlien Breed Evolution – zostanie początkowo wydane wyłącznie w wersji na konsolę Xbox 360. Przy okazji dowiedzieliśmy się kiedy mniej więcej nastąpi debiut edycji przeznaczonych na PlayStation 3 i PC.

Terminy premier Alien Breed Evolution w wersjach na PC i PS3 - ilustracja #1

Odpowiedź, udzielona przez Marka Baldwina z firmy Team17, okazała się bardziej szczegółowa, niż mogliśmy sądzić. Otóż, w podjęciu decyzji pomógł producentom Alien Breed Evolution sukces jaki na konsoli Xbox 360 odniosła ich wcześniejsza produkcja – remake Wormsów wydany w marcu 2007 roku (dwa lata później również na PlayStation 3). Nie bez znaczenia okazało się również wsparcie ze strony Microsoftu, które twórcy Alien Breed Evolution otrzymali w chwili, gdy rozważali możliwość wydania swojej gry w formie epizodycznej (ABE zostanie podzielone na trzy części).

W związku z powyższym Baldwin podzielił się informacjami na temat debiutów edycji przeznaczonych na PC i PlayStation 3. Okazuje się więc, że pierwsza z wymienionych trafi do sprzedaży w na początku 2010 roku (najpóźniej pod koniec marca), z kolei wersja na platformę Sony zaliczy swoją premierę w ofercie PlayStation Network w drugim kwartale przyszłego roku. Oznacza to, że w najgorszym przypadku posiadacze PS3 zajmą się wyzwalaniem placówki naukowej opanowanej przez tabuny Obcych dopiero w czerwcu. Stanie się tak mimo świetnych relacji, jakie firma Team17 utrzymuje podobno z koncernem Sony.

Baldwin został również zapytany o ewentualną możliwość przeniesienia Alien Breed Evolution na konsolę Nintendo Wii. W odpowiedzi redaktorzy Gamerzines dowiedzieli się, że Team17 nie ma obecnie takich planów.

Przypominamy, że Alien Breed Evolution w wersji na Xboksa 360 zadebiutuje już w najbliższą środę, 16 grudnia. Pierwszy epizod produkcji będzie kosztować 800 punktów MS (w przypadku kolejnych cena zostanie zapewne utrzymana na podobnym poziomie). Każdy z nich będzie się składać z wprowadzenia (pełniącego również rolę dema) oraz pięciu właściwych poziomów, zapewniających od pięciu do ośmiu godzin zabawy. W sumie trzy rozdziały oferować będą 15 poziomów w trybie single player, 6 scenerii, w których będzie prowadzona akcja, 6 walk z bossami, 9 map do multiplayera oraz mniej więcej 15-24 godzin zabawy.