Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2019, 14:09

autor: Frozen

Mod odtwarza GTA 3 z pierwszych trailerów

Modyfikacja GTA 3D upodabnia Grand Theft Auto 3 do pierwszych materiałów promocyjnych, które nie były tak szare i ponure jak ostateczna wersja gry. Mod przywraca również elementy wycięte lub zmienione przez twórców przed premierą.

GTA 3 nabiera kolorów. - Mod odtwarza GTA 3 z pierwszych trailerów - wiadomość - 2019-01-22
GTA 3 nabiera kolorów.

Liberty City na pierwszych zwiastunach Grand Theft Auto 3 różniło się nieco od tego, które mogliśmy zobaczyć w ostatecznej wersji gry. Nie było szare i smutne, jak w późniejszych odsłonach, a kolorowe (jak Liberty City z pierwszej części GTA). Grupa zapaleńców od kilku lat pracuje nad odtworzeniem tego kreskówkowego klimatu w GTA 3. Owocem ich pracy jest mod GTA 3D.

Mod, oprócz nadania grze trochę mniej poważnego klimatu, rekonstruuje elementy, które zostały wycięte lub zmienione przez twórców w ostatecznej wersji GTA 3, np. przywraca realistycznie odwzorowane kolory radiowozów (zamienione na czarno-białe modele z uwagi na zamach z 11 września 2001 roku), dodaje możliwość leczenia się za pieniądze, czy też zwiększa realizm, np. poprzez radio tracące zasięg na niektórych obszarach.

Porównanie graficzne (po lewej: GTA 3D, po prawej: bez moda)

GTA 3D wciąż jest w fazie rozwoju i nie wiadomo, kiedy zostanie ukończone. Projekt, chociaż ambitny, tworzony jest w wolnym czasie przez fanów serii. Aktualną wersję moda można pobrać z GTAForums. Do działania modyfikacji wymagana jest pełna wersja gry Grand Theft Auto 3.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.