Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 6 listopada 2013, 06:38

Mobilna paragrafówka Lone Wolf zadebiutuje w przyszłym tygodniu

Studio Forge Reply ogłosiło, że pierwszy rozdział mobilnej paragrafówki Joe Dever’s Lone Wolf trafi do sprzedaży 14 listopada. Gra dostępna będzie w wersjach na systemy iOS oraz Android.

Joe Dever’s Lone Wolf zapowiada się na grę, która zrewolucjonizuje gatunek mobilnych paragrafówek i jednocześnie uczyni go atrakcyjnym również dla osób do tej pory omijających ten typ zabawy. Studio Forge Reply właśnie ujawniło, że produkcja zadebiutuje 14 listopada na systemach iOS i Android .

       - Joe Dever’s Lone Wolf  - strona oficjalna gry

Warto dodać, że to co trafi w przyszłym tygodniu na App Store i Google Play będzie jedynie pierwszym rozdziałem zatytułowanym Blood on the Snow. Natomiast cała historia opowiedziana zostanie w łącznie czterech epizodach.

Gra nie będzie adaptacja jakiejkolwiek istniejącej już książki. Zamiast tego zaoferuje nową opowieść, której akcja toczyć się będzie między trzecim i czwartym tomem oryginalnej paragrafówki. Za scenariusz odpowiada oczywiście Joe Dever, czyli autor ojciec cyklu, co powinno zapewnić wysoką jakość fabuły.

Nowa historia nie będzie jedynym, co odróżni mobilnego Lone Wolf od innych gier tego typu. Autorzy postanowili bowiem połączyć narrację tekstową ze scenami z grafiką 3D. Eksploracja, rozmowy i wyboru moralne dokonywane będą w tradycyjnej książkowej formie, wzbogaconej muzyką i okazjonalnymi rysunkami. Gracze co chwila natykać się mają na kilka alternatywnych decyzji, a ich wybór skieruje opowieść na nowe tory. Natomiast sekwencje walki zostaną zrealizowane niczym w nowoczesnych grach RPG. System bitewny zaoferuje duża taktyczną swobodę, a realizację naszych komend obejrzymy w pełnym trójwymiarze dzięki silnikowi Unity.

Przypomnijmy na koniec, że Lone Wolf to jedna z najpopularniejszych serii paragrafowych w historii. W Polsce gatunek ten znany jest głównie za sprawą Dreszcza, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych to właśnie Lone Wolf przychodzi na myśl większości osób, gdy słyszą o tym typie zabawy. W sumie wydano 28 tomów, które łącznie sprzedały się w 15 milionach egzemplarzy. W planach są jeszcze książki 29-32 mające ostatecznie zamknąć cały cykl.