Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release "Electronic Arts Polska Press Release" 10 października 2007, 10:52

Minimalne i zalecane wymagania sprzętowe Crysis

Nadszedł czas położyć kres spekulacjom! EA i Crytek ogłaszają minimalne oraz zalecane wymagania sprzętowe mocno wyczekiwanej gry akcji FPP - Crysis!

(Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji GRY-OnLine.)

Nadszedł czas położyć kres spekulacjom! EA i Crytek ogłaszają minimalne oraz zalecane wymagania sprzętowe mocno wyczekiwanej gry akcji FPP - Crysis!

Crysis oferować będzie zachwycającą oprawę graficzną, niespotykaną dotąd w grach na żadną platformę sprzętową. Nie tylko maksymalnie wykorzysta najnowsze technologie, takie jak DX10, karty graficzne NVidii serii GeForce 8800, czy też dwurdzeniowe procesory Intel Core 2, lecz także będzie grywalny na komputerach mających 2-3 lata w dniu premiery gry, czyli 16 listopada 2007 roku!

„W przypadku Crysisa nasza wizja od początku polegała na dostarczeniu najbardziej oszałamiającej, maksymalnie wciągającej gry akcji FPP. Ciężko pracowaliśmy nad tym, by gra działała nie tylko na high-endowych komputerach, lecz także by wykorzystywała do granic możliwości sprzęt obecnej generacji. W ten sposób wszyscy mogą zasmakować maksimum rozrywki” – powiedział Cevat Yerli, szef Cryteka – „I o ile specyfikacja ta wpływa na to, jak Crysis działa obecnie, o tyle zoptymalizowaliśmy go również w ten sposób, by działał jeszcze lepiej za rok, dwa lata – chcemy być pewni, że rozgrywka, oprawa graficzna i płynność animacji będą poprawiały się wraz z rozwojem technologii”.

Dodatkowe uwagi od Cevata Yerli:

„Wierzymy, że Crysis jest najbardziej zaawansowaną technicznie grą komputerową w historii. Co to dokładnie znaczy? Cóż, technologia w grach tradycyjnie rozwijana jest w jednym z dwóch kierunków: albo w stronę zapewnienia realizmu grafiki (zwiększenie liczby (wielokątów, z których składają się postacie i obiekty) i odległości dorysowywania obiektów, usprawnienie systemów animacji i wykorzystanie zaawansowanych technologii cieniowania) lub, rzadziej, w stronę zapewnienia trwałej fizycznej interakcji ze światem gry.

Na początku prac nad grą Crysis postanowiliśmy pójść w obu kierunkach tak daleko, jak to tylko możliwe. Zainwestowaliśmy w high-endowe technologie, by zapewnić graczom najbardziej wciągające i imponujące pod względem grafiki doznania, a jednocześnie upewnić się, że gra nie zestarzeje się w przeciągu najbliższych lat. Crysis przetwarza około dziesięć razy więcej danych niż nasza poprzednia produkcja FarCry, co jest naprawdę fenomenalne.

Przystosowanie grydo tego, by dzięki optymalizacji działała poprawnie na komputerach mających 2-3 lata, było ogromnym wyzwaniem, ale jesteśmy niezmiernie szczęśliwi z rezultatów, które już teraz osiągnęliśmy, a kolejne usprawnienia wprowadzane są teraz, gdy to piszę. Nasze zalecane i minimalne wymagania zostały podane do wiadomości dzisiaj, więc mamy nadzieję, że w końcu ludzie będą mogli przestać się niepokoić o to, jakiego sprzętu będą potrzebować, by skorzystać z większości możliwości debiutującej 16 listopada gry”.

Poniżej zamieszczamy minimalne oraz zalecane przez Crytek i EA wymagania sprzętowe gry Crysis:

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • System: Windows XP lub Windows Vista
  • Procesor: 2,8 GHz bądź wyższy (XP) lub 3,2 GHz bądź wyższy* (Vista)
  • Pamięć: 1 GB RAM (XP) lub 1,5 GB RAM (Vista)
  • Karta graficzna: 256 MB **
  • Miejsce na twardym dysku: 12 GB
  • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 9.0c

* obsługiwane procesory: Intel Pentium 4 2,8 GHz (3,2 GHz pod systemem Vista) lub szybszy, Intel Core 2,0 GHz (2,2 GHz pod systemem Vista) lub szybszy, AMD Athlon 2800+ (3200+ pod systemem Vista) lub szybszy

** obsługiwane karty graficzne: NVIDIA GeForce 6800 GT lub lepsza; ATI Radeon 9800 Pro (Radeon X800 Pro pod systemem Vista) lub lepsza. Wersje powyższych chipsetów przeznaczone dla komputerów mobilnych mogą działać, ale nie są obsługiwane. Chipsety zintegrowane z płytą główną również nie są obsługiwane. Może być wymagana aktualizacja sterowników do karty graficznej i dźwiękowej.

Zalecane wymagania sprzętowe:

  • System: Windows XP lub Windows Vista
  • Procesor: Intel Core 2 DUO 2.2GHz lub AMD Athlon 64 X2 4400+
  • Pamięć: 2.0 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce 8800 GTS/640 lub podobna

Odliczanie do premiery Crysis już niemal zakończone! Gracze masowo odwiedzają serwis FilePlanet, by wziąć udział w beta testach nowego, ekscytującego trybu multiplayer, Power Struggle. Demo rozgrywki dla jednego gracza zadebiutuje 26 października.