Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2006, 12:51

autor: Maciej "maciek_ssi" Bajorek

Mini-gry w serwisie Wiicade

Nintendo zaskakuje po raz kolejny. Pośród wielu usług i serwisów dedykowanych konsoli Wii, znajdziemy też całkiem interesującą stronę z mini-grami, które są dostępne z poziomu przeglądarki Opera.

Nintendo zaskakuje po raz kolejny. Pośród wielu usług i serwisów dedykowanych konsoli Wii znajdziemy też całkiem interesującą stronę z mini-grami, które są dostępne z poziomu przeglądarki Opera (Wii Browser).

Na oficjalnym serwisie Wiicade umieszczono gierki wykonane w technologii Flash. Jak na razie nie znajdziemy tam zbyt wielu pozycji, jednakże ich jakość wykonania jest dość wysoka. Gry podzielono na odpowiednie kategorie, tak więc bez problemów każdy wyszuka coś dla siebie. Za pomocą Wiimote’a poruszamy się po serwisie, a także - rzecz jasna - sterujemy w grach. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zagrać m.in. na PC.

Mini-gry w serwisie Wiicade - ilustracja #1
Crazy Keepups - podbijanie kursorem piłki.

Nintendo zakłada, że serwis będzie rósł dzięki wsparciu graczy poprzez tworzenie nowych tytułów, a to dlatego, iż istnieje możliwość wysłania do serwisu samodzielnie napisanej gry. O chętnych raczej nie należy się martwić. Na stronach Wiicade znajdziemy tez forum, gdzie opisano zasady tworzenia mini-gier dla serwisu (API). Być może niedługo pojawią się tytuły z możliwością gry w trybie online.

Mini-gry w serwisie Wiicade - ilustracja #2
Mouse 1.0 – kursorem do celu.