Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2006, 11:39

autor: Metatron

Klasyczne tytuły z NeoGeo na PS3, ale nie X360?

Po sukcesie jaki odniosła gra Street Fighter II: Hyper Fighting, stało się jasne, że fanów oldschoolowych bijatyk 2D nie brakuje. Dlatego też firma SNK, znana z takich gier jak King of Fighters czy Fatal Fury, złożyła propozycje zarówno Sony jak i Microsoftowi w sprawie umieszczenia jej produkcji w systemie Xbox Live Arcade i jego odpowiedniku dla konsoli PS3.

Po sukcesie, jaki odniosła gra Street Fighter II: Hyper Fighting, stało się jasne, że fanów oldschoolowych bijatyk 2D nie brakuje. Dlatego też firma SNK, znana z takich gier jak King of Fighters czy Fatal Fury, złożyła propozycje zarówno Sony, jak i Microsoftowi w sprawie umieszczenia jej produkcji w systemie Xbox Live Arcade i jego odpowiedniku dla konsoli PS3. Póki co chęć współpracy wyraził tylko japoński producent.

Klasyczne tytuły z NeoGeo na PS3, ale nie X360? - ilustracja #1

Jest jednak jeszcze za wcześnie, by wymienić tytuły ze stajni SNK, które będą do ściągnięcia na nową konsolę Sony. Nie jest również ustalony termin ich premiery. Jedyne, co można stwierdzić z pewnością, to fakt, że prędzej czy później będą dostępne dla użytkowników PlayStation 3.

Klasyczne tytuły z NeoGeo na PS3, ale nie X360? - ilustracja #2

Inaczej sprawa wygląda w przypadku giganta z Redmond. Szef SNK, Soichiro Hosoya, stwierdził: „Wysłaliśmy do Microsoftu propozycję umieszczenia w serwisie XBLA naszych gier. Wszystko jednak zależeć będzie od polityki firmy dotyczącej tej usługi. Oczywiście chcielibyśmy, żeby popularne tytuły z NeoGeo trafiły na Xbox Live Arcade, ale obecnie nie jesteśmy w stanie powiedzieć, czy nasza oferta zostanie zaakceptowana”.