Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2020, 18:05

Minecraft - wyścig obrazuje różnice między kilofami

Nietypowy wyścig podbił forum Minecrafta w serwisie Reddit. Ponad 100 tysięcy polubień zebrał filmik pokazujący… porównanie kilofów.

Jeśli kiedykolwiek próbowaliście się zagłębić w społeczność powiązaną z dowolną grą komputerową, zapewne nieobca jest Wam idea tzw. tierlist. Zestawienia przedmiotów, postaci, kart etc. pod względem efektywności stanowią nieodłączną część wszelkich fandomów, podobnie jak długie, często zażarte dyskusje na temat wyższości „obiektu A” nad „obiektem B” i vice versa. Niektórym nie wystarczą słowne argumenty i sięgają po rozmaite wizualizacje. Do tych osób zapewne przemówi wyścig kilofów z Minecrafta, czyli kolejny (tym razem skromny) projekt jednego z fanów tego popularnego tytułu. Użytkownik kwikenkwak zamieścił w serwisie Reddit filmik pokazujący różnice w prędkości usuwania bloków między sześcioma dostępnymi wariantami bodajże najbardziej ikonicznego narzędzia z produkcji studia Mojang.

Zasady tej nietypowej olimpiady były bardzo proste. Sześć kilofów (kamienny, drewniany, złoty, żelazny, netherytowy i diamentowy) musiało zniszczyć taką samą liczbę bloków, by dotrzeć do mety. Materiał przyciągnął spore grono zainteresowanych i – ku zaskoczeniu nikogo – użytkownicy szybko wdali się w dyskusję na temat przewagi diamentowego, netherytowego czy choćby złotego kilofa (który nie ukończył nawet połowy wyścigu, mimo że początkowo zostawił konkurencję daleko w tyle) przy uwzględnieniu specjalnych efektów z mikstur, zaklinania etc. W efekcie filmik ma już ocenę na poziomie ponad 112 tysięcy polubień i jest piątym najpopularniejszym tematem na forum Minecrafta w serwisie Reddit.

Minecraft - wyścig obrazuje różnice między kilofami - ilustracja #1
Chwila ciszy dla Charlesa, kamiennego kilofa – ostatniego poległego w olimpiadzie Minecrafta. (Źródło: Minecraft Schematics).