Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2020, 17:43

The Sims 4 - otwarty świat coraz bliżej dzięki moderowi

Moderzy po raz kolejny biorą sprawy w swoje ręce. Zapowiedziano modyfikację, która pozwoli simom popływać w dowolnym akwenie w The Sims 4.

The Sims 4 - mod pozwoli na utopienie simów w dowolnym zbiorniku wodnym - ilustracja #1
To gdzie teraz utopicie swoich simów?

The Sims 4 jest o krok bliżej do osiągnięcia wymarzonego przez graczy otwartego świata. Pewien fan postanowił pozwolić simom na pływanie w dowolnym zbiorniku wodnym.

Arnie Plus - „profesjonalny moder” - od kilku miesięcy zajmuje się poprawą The Sims 4. Obecnie jego największym projektem jest Open Worlds Mod – modyfikacja, która pozwoli na swobodne podróżowanie simów bez konieczności oglądania ekranów ładowania. Arnie tworzy też inne mody, m.in. ułatwiający budowanie Pro Builder (który jest już dostępny za darmo) i Better Maps, który zastąpi mapy 2D trójwymiarowymi modelami z gry.

Ostatnio twórca udostępnił na platformie YouTube krótki filmik, na którym pokazuje działanie moda pozwalającego na pływanie oraz korzystanie z łodzi i skuterów wodnych w dowolnym akwenie w grze. Zaznaczył też, że jest to jedynie demo i wciąż pojawiają się drobne błędy, ale pracuje nad ich naprawą.

Warto zauważyć, że nie jest to pierwszy tego typu mod. Od dawna gracze The Sims 4 pragnęli, by woda przestała ograniczać ich simów. Podobne próby podejmował rok temu NeilSimming, który z powodu koronawirusa postanowił zrobić sobie przerwę od modowania.

Na swojej stronie na Patreonie Arnie przyznał, że zawdzięcza swoją nową karierę kwarantannie. Przez wybuch pandemii stracił w marcu pracę i postanowił zająć się tym, co lubi najbardziej – tworzeniem. Razem z bratem prowadzi stronę thesims.shop, gdzie Arnie publikuje swoje dzieła.

Cieszycie się, że Wasi simowie nie będą już (aż tak) ograniczeni? Arnie pracuje też nad zniesieniem innych niedogodności, które pojawiły się w czwartej odsłonie cyklu. Jego T.O.O.L. pozwoli na samodzielne tworzenie nowych światów każdemu, kto zainstaluje moda Open World, gdy ten stanie się dostępny. Kiedy to się stanie? Jeszcze w tym roku. Jeżeli chcecie wesprzeć autora, to możecie zostać jego patronami i uzyskać wczesny dostęp do niezwykłych modyfikacji do Sims 4.