Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 11 lipca 2014, 10:50

autor: Jiker

Minecraft: Pocket Edition zaktualizowany do wersji 0.9.0 – nieograniczone mapy, jaskinie i wioski już dostępne

Minecraft: Pocket Edition doczekal się aktualizacji do wersji 0.9.0. Update wprowadził do gry takie nowości jak nieograniczone powierzchniowo mapy, jaskinie, wioski, nowe biomy i przeciwników. Ponadto za jego sprawą usunięto szereg trapiących grę błędów.

Minecraft: Pocket Edition – mobilna odsłona kultowego sandboksa, dedykowana użytkownikom smartfonów i tabletów z systemami iOS lub Android – doczekał się największej aktualizacji w historii. Update 0.9.0, udostępniony dwa miesiące później niż zapowiadano (pierwotnie do premiery miało dojść w maju), wprowadza m.in. nieograniczone powierzchniowo mapy, jaskinie, wioski, nowe biomy i przeciwników.

Zmiana rozmiaru map była oczekiwana przez posiadaczy Minecraft: Pocket Edition od dłuższego czasu. Do tej pory survivalowe zmagania w mobilnym Minecrafcie odbywały się na niewielkich – w stosunku do pecetowego oryginału – planszach (256x256x128 bloków). Zniesienie ograniczenia stało się możliwe dzięki wdrożeniu nowego formatu zapisywania map i zaowocowało szeregiem innych nowości, dotąd niedostępnych dla użytkowników smartfonów i tabletów.

Nieograniczone powierzchniowo mapy pozwoliły twórcom wprowadzić do gry nowe biomy, czyli środowiska (m.in. potężne góry, płaskowyże, głębokie jaskinie, dżungle, bagna), zamieszkałe wioski oraz opuszczone szyby kopalniane. Ponadto w minecraftowych światach zamieszkały wilki i kolejni przeciwnicy (np. Endermeni), pojawiły się też kolejne gatunki kwiatów, winnice, jeziora, dziesiątki nowych typów bloków (m.in. Monster Eggs).

W kwietniu tego roku dowiedzieliśmy się, że Minecraft: Pocket Edition sprzedał się w liczbie ponad 21 milionów egzemplarzy, będąc najpopularniejszą odsłoną kultowej produkcji studia Mojang. Z czerwcowych doniesień wynika, że gra znalazła łącznie na pecetach, konsolach i urządzeniach mobilnych ponad 54 miliiony nabywców, co czyni z niej jedną z najlepiej sprzedających się gier w historii rynku elektronicznej rozrywki.