Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2014, 10:52

autor: Renox

Wiedźmin 3: Dziki Gon – CD Projekt chce sprzedać w Polsce 150-200 tys. egzemplarzy gry

Michał Gembicki, dyrektor zarządzający CDP.pl, zdradził w wywiadzie z serwisem Polygamia, że firma ma ogromne oczekiwania w związku ze sprzedażą gry Wiedźmin 3: Dziki Gon w Polsce. Studio liczy na pobicie wyników osiągniętych przez poprzednie odsłony serii, sprzedając w naszym kraju 150-200 tysięcy egzemplarzy „trójki”.

Czy wyniki sprzedaży trzeciego Wiedźmina spełnią oczekiwania producentów? - Wiedźmin 3: Dziki Gon – CD Projekt chce sprzedać w Polsce 150-200 tys. egzemplarzy gry - wiadomość - 2014-07-11
Czy wyniki sprzedaży trzeciego Wiedźmina spełnią oczekiwania producentów?

Wiedźmin 3: Dziki Gon to bez cienia wątpliwości jeden z najlepiej zapowiadających się erpegów w ciągu ostatnich lat, który za sprawą swojego rozmachu robi wrażenie na graczach z całego świata. Nic więc dziwnego, że CD Projekt, a właściwie CDP.pl, liczy na bardzo dobre wyniki sprzedaży gry w naszym kraju. Firma zamierza pobić rekordy ustanowione przez poprzednie odsłony cyklu i osiągnąć zadowalający wynik oscylujący na poziomie 150-200 tysięcy sprzedanych egzemplarzy.

W skrócie o Wiedźmin 3: Dziki Gon:
  • Producent: CD Projekt Red Studio
  • Wydawca PL: CDP.pl / CD Projekt
  • Premiera: 24 lutego 2015
  • Platformy sprzętowe: PC, XOne, PS4
  • Gatunek: RPG akcji, TPP, fantasy, sandbox

Powyższa informacja ujawniona została w przeprowadzonym przez redaktorów z serwisu Polygamia wywiadzie z Michałem Gembickim. Dyrektor zarządzący CDP.pl stwierdził w nim, że wspomniane wyżej liczby w kontekście sprzedaży trzeciego Wiedźmina byłyby dla niego satysfakcjonujące. Co więcej, jak sam przyznał: „Życzyłbym sobie, żeby wynik przebił sprzedaż GTA V”. Pokonanie rezultatów, jakimi mogą pochwalić się poprzednie części serii, również powinno leżeć w zasięgu autorów. Dwie pierwsze części Wiedźmina pojawiły się wszak początkowo tylko w wersji na PC, potem dopiero „dwójka” została udostępniona także posiadaczom konsol Xbox 360, o czym zresztą powiedział w rozmowie Gembicki. W przypadku Dzikiego Gonu możemy natomiast mówić aż o trzech dużych platformach: PC, XOne oraz PS4.

Gembicki, zapytany o procentowy rozkład poziomu sprzedaży na trzy wspomniane platformy sprzętowe, stwierdził:

Myślę, że około 20-30 procent nakładu sprzeda się na PS4, 70 procent na PC, 10-15 procent na Xboksa One. Zaskoczyć na plus może mnie jeszcze sprzedaż na PlayStation 4, bo do premiery Wiedźmina 3 przejdziemy przez święta Bożego Narodzenia, a sądzę, że Sony przyłoży się do promocji, choćby po to, by nawet na pokaz pogrążyć Microsoft.

Oczekiwania wobec sprzedaży są zatem w CD Projekt wręcz ogromne, co nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę ogrom pracy włożonej w proces produkcyjny. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak tylko mocno trzymać kciuki za naszą rodzimą produkcję i liczyć na co najmniej takie wyniki, o jakich mówią producenci.

Na koniec warto wspomnieć, że CD Projekt Red zaprezentuje całkowicie nowy gameplay z omawianej produkcji na tegorocznym Comic Conie. Uczestnicy imprezy będą mogli obejrzeć 30-minutowy materiał z rozgrywki już 24 lipca. Nie wiadomo niestety, czy nagranie zostanie kiedykolwiek udostępnione szerszej publiczności, ponieważ w San Diego będzie je mogło zobaczyć tylko 1000 osób. Więcej informacji w tej kwestii mamy jednak otrzymać wkrótce.

Aktualizacja: Okazuje się – zgodnie z informacją ujawnioną na Twitterze przez twórców – że wspomniane wideo jednak zostanie zaprezentowane szerszemu odbiorcy po Comic Conie. Niestety wszystko wskazuje na to, że nie będzie to 30-minutowy materiał, a nieco uboższe nagranie.