Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2016, 09:43

Minecraft nadal sprzedaje się w 10 tysiącach egzemplarzy dziennie

Jak donosi magazyn The New York Times, gra Minecraft - pomimo kilku lat na karku - nadal sprzedaje się w liczbie 10 tysięcy egzemplarzy dziennie. Ujawniono też garść ciekawych statystyk.

Od premiery Minecrafta mijają kolejne lata, ale sprzedaży mogą temu tytułowi pozazdrościć wszystkie inne produkcje. - Minecraft nadal sprzedaje się w 10 tysiącach egzemplarzy dziennie - wiadomość - 2016-04-15
Od premiery Minecrafta mijają kolejne lata, ale sprzedaży mogą temu tytułowi pozazdrościć wszystkie inne produkcje.

Minecrafta można kochać, nienawidzić lub mieć w głębokim poważaniu, nie da się jednak ukryć, że jest to fenomen kulturowy naszych czasów. Dzieło Markusa Perssona doczekało się już wydań mobilnych i konsolowych, własnej przygodówki, dziesiątek tysięcy kanałów na YouTube, a w niedalekiej przyszłości otrzyma także własny film. Nic więc dziwnego, że oprócz prasy związanej z elektroniczną rozrywką tytułem tym interesuje się także każdy inny rodzaj mediów – przy okazji ujawniając ciekawe statystyki.

Takie cuda nie są w grze rzadkością. Gracze odtworzyli już w Minecrafcie m.in. dobrze znane miłośnikom fantastyki miasta, jak Minas Tirith czy King's Landing. - Minecraft nadal sprzedaje się w 10 tysiącach egzemplarzy dziennie - wiadomość - 2016-04-15
Takie cuda nie są w grze rzadkością. Gracze odtworzyli już w Minecrafcie m.in. dobrze znane miłośnikom fantastyki miasta, jak Minas Tirith czy King's Landing.

Ostatnio Minecrafta wziął na warsztat The New York Times, jeden z czołowych amerykańskich dzienników. Na swojej stronie internetowej zamieścił obszerny artykuł, przybliżający przeciętnemu czytelnikowi produkcję, która bez szalejącego marketingu i nowych technologii zdołała podbić świat. Autor Clive Thompson dotarł przy tym do interesujących danych: według jego informacji przeciętny gracz w Minecrafcie to osoba pomiędzy 28 a 29 rokiem życia – zaskakujące, biorąc pod uwagę to, jak dużą popularnością tytuł cieszy się obecnie wśród najmłodszych. Niemal 40% „Steve'ów” w świecie gry to kobiety. Równie ciekawe są statystyki sprzedaży: według The New York Times, choć pierwsza wersja produkcji trafiła na komputery prawie siedem lat temu, Minecraft nadal sprzedaje się w liczbie 10 tysięcy egzemplarzy dziennie! Jeśli podobne dane będą się jeszcze trochę utrzymywać, kolosalna suma 2,5 miliarda dolarów, jakie zapłaciła za prawa do tytułu firma Microsoft, może być dla giganta z Redmond losem na loterii. Na razie nic nie wskazuje na to, by ten fenomen miał się gdziekolwiek wybierać.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Minecraft
  2. Minecraft – jednoosobowy projekt i warty 2,5 miliarda dolarów fenomen