Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2012, 13:00

autor: Aver

Minecraft detronizuje Call of Duty: Modern Warfare 3 na Xboksie 360

Tytuł studia Mojang w wersji na konsolę koncernu Microsoft bije rekordy popularności na platformie Xbox Live. W zeszłym tygodniu grano w niego częściej niż w dotychczasową topową produkcję – Call of Duty: Modern Warfare 3.

Minecraft na Xboksa 360 był najpopularniejszy w usłudze Xbox Live w zeszłym tygodniu - 2012-10-26
Minecraft na Xboksa 360 był najpopularniejszy w usłudze Xbox Live w zeszłym tygodniu

MINECRAFT NA X360

  • Data premiery: 9 maja 2012 roku;
  • Najpopularniejsza gra na Xbox Live w tygodniu 15-21 października;
  • 4 miliony sprzedanych egzemplarzy do 1 października 2012 roku;
  • 17 tys. sprzedawanych egzemplarzy dziennie (dane z sierpnia).

Dobra passa gry Minecraft w wersji na Xboksa 360 trwa. W zeszłym tygodniu w tytuł studia Mojang Specifications, za którego konwersję odpowiada zespół 4J Studios, grano częściej niż w jakąkolwiek inną produkcję na platformie Xbox Live. Tym samym gra Markusa „Notcha” Perssona i 27-osobowego zespołu ze Sztokholmu przebiła popularnością takie hity, jak Call of Duty: Modern Warfare 3, FIFA 13, Call of Duty: Black Ops, czy też Borderlands 2, które zajeły kolejne miejsca w zestawieniu.

Podane wyniki świadczą o niesłabnącym potencjale Minecrafta. O ile bowiem można zrozumieć spadek zainteresowania grą Modern Warfare 3, wydaną w 2011 roku, o tyle przebicie popularnością FIFA 13 i Borderlands 2, obecnych na rynku od kilku tygodni, zasługuje na uznanie.

Minecraft w wersji na Xboksa 360 zadebiutował 9 maja 2012 roku. Koszty stworzenia i promocji konwersji zwróciły się w zaledwie kilka godzin od premiery, a w tydzień studio Mojang sprzedało milion egzemplarzy gry. Według danych z sierpnia, tytuł kupowało średnio 17 tys. osób na dzień. Ostatnie dane – z 1 października – mówią o 4 milionach kopii i 80 milionach dolarów przychodów. Nic dziwnego, że studio Mojang mogło sobie pozwolić na zainwestowanie w nowy wystrój studia, godny najbardziej ekskluzywnych klubów.