Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2012, 11:27

autor: Hed

Mojang od kuchni – imponujące biuro twórców Minecrafta

Stół bilardowy, wygodne kanapy i przyciemnione pomieszczenia – w takich warunkach pracuje studio Mojang, znane z gry Minecraft. Imponujące biuro dewelopera założonego przez Markusa „Notcha” Perssona zostało pokazane w ramach jednego z konkursów.

Mojang od kuchni – imponujące biuro twórców Minecrafta - ilustracja #1
W takich warunkach pracuje Notch i studio Mojang.

Zastanawialiście się kiedyś, w jakich warunkach pracują uznani deweloperzy? Weźmy na przykład Markusa „Notcha” Perssona i jego studio Mojang, którzy sprzedają Minecrafta w milionowych nakładach na pecetach oraz konsolach. Dzięki szwedzkiemu konkursowi na najlepsze biuro możemy zajrzeć za kulisy tego dewelopera i sprawdzić, na co poszły pieniądze ze sprzedaży jednej z najpopularniejszych gier ostatnich lat.

Nie będziemy wdawać się w dyskusje na temat doboru mebli, czy pomysłów na to jak zrealizować oświetlenie. Zdjęcia mówią same za siebie – Notch i spółka wykosztowali się na podrasowanie swojego miejsca pracy. Dla porównania warto sprawdzić dawne biuro studia Mojang (chociażby w materiale 2 Player Productions), w którym ekipa pracowała, gdy Minecraft podbijał świat. Skromne pokoje biurowe zamieniono na prawdziwą willę.

Mojang od kuchni – imponujące biuro twórców Minecrafta - ilustracja #2

Pomysł przekształcenia biura w miejsce, do którego chciałoby się pójść po pracy nie jest niczym nowym i w świecie gier pewnie niejedno studio na niego wpadło. Złośliwi zastanawiają się, czy w tym lokalu przypominającym ekskluzywny klub Mojang będzie w stanie pracować. W końcu wygodne kanapy i stół bilardowy kojarzą się raczej z odpoczynkiem, a nie pisaniem kodu. Miejmy nadzieję, że ekipa nie rozbestwi się w tych warunkach i da nam wkrótce nowe gry.

  1. Biuro Mojang w konkursie Sveriges Snyggaste Kontor 2012
Mojang od kuchni – imponujące biuro twórców Minecrafta - ilustracja #3
Mojang od kuchni – imponujące biuro twórców Minecrafta - ilustracja #4
Mojang od kuchni – imponujące biuro twórców Minecrafta - ilustracja #5
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Minecraft

Minecraft