Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2021, 12:54

Minecraft 1.18 jest niesamowity i zachwyca graczy

Minecraft w wersji 1.18 (znanej również jako Caves & Cliffs Update: Part II) został entuzjastycznie przyjęty przez graczy. Fani zachwycają się nie tylko niesamowitymi widokami, ale też urozmaiceniem rozgrywki.

W SKRÓCIE:
  1. gracze Minecrafta zachwycają się nowościami dodanymi w drugiej części aktualizacji Caves & Cliffs;
  2. zmiany w generowaniu świata sprawiły, że w grze można zobaczyć niezwykłe, niespotykane wcześniej krajobrazy – mają też one przełożenie na rozgrywkę;
  3. pewne uwagi do wersji 1.18 mają tylko nieliczni gracze – narzekają na przykład na zbyt mało „żywe” jaskinie lub zbyt wiele grot w niektórych biomach.

Choć druga część wielkiej aktualizacji Minecrafta jest dostępna zaledwie od kilku dni, gracze mogli testować nowości wersji 1.18 od lipca w ramach snapshotów oraz wersji beta. Jednakże nawet po długich miesiącach pełnych screenów i nagrań gracze nadal zachwycają się Caves & Cliffs Update: Part II.

Dla przypomnienia: druga część aktualizacji zawierała najważniejsze nowości wyczekiwane przez graczy. Owszem, nikt nie pogardził nowymi mobami pokroju aksolotlów i świecących kalmarów oraz innymi dodatkami, które otrzymaliśmy w czerwcu. Jednak to w Caves & Cliffs Update: Part II wprowadzono ogromne zmiany w generowaniu światów Minecrafta, w których pojawiły się wysokie góry oraz jaskinie. Wersja 1.18 umożliwia też budowanie wyższych konstrukcji, a poza tym zmieniono sposób dystrybucji rud metali i minerałów, mechanikę sprintu etc.

Zaraz po debiucie aktualizacji gracze przystąpili do sprawdzania możliwości, jakie się przed nimi otworzyły. Oczywiście na zmianach skorzystały osoby lubujące się w tworzeniu mniej lub bardziej ambitnych konstrukcji, z których słynie Minecraft. Jednak również szeregowi gracze docenili nowości, które – jak piszą niektórzy internauci – całkowicie zmieniły ich doświadczenia z gry. Niebezpieczne jaskinie i nowy system rozmieszczenia rud znacząco urozmaicają rozgrywkę, a do eksploracji zachęcają wyjątkowe krajobrazy, jakich próżno było szukać przed debiutem wersji 1.18.

Nie znaczy to, że w tym morzu zachwytów nie da się znaleźć bardziej krytycznych głosów. Niektórzy uważają, że część jaskiń – choć bezsprzecznie piękna i interesująca – jest nieco za mało zróżnicowana, na przykład pod względem żyjących w nich stworzeń. Są też tacy, według których Minecraft nieco zbyt hojnie szafuje wielkimi pieczarami, m.in. na sawannie, w dżungli oraz lasach. To samo tyczy się rzek oraz miniaturowych biomów. Dochodzą do tego raporty o błędach, na przykład zabójczym dla lisów, królików etc. puchu śnieżnym (sic!).

Są też bardziej dyskusyjne zarzuty, na przykład odnośnie do wiosek pojawiających się w nietypowych miejscach (dla wielu fanów to raczej zabawna zaleta). Niemniej część druga Caves & Cliffs Update została entuzjastycznie przyjęta przez niemal wszystkich graczy i wielu nazywa tę aktualizację jedną z najlepszych lub wręcz najlepszą w historii Minecrafta.

Źródło: u/Ryan_diaz1 w serwisie Reddit.

Przypomnijmy, że studio Mojang szykuje już kolejne atrakcje. Na dodanie do gry wciąż czeka archeologia, która również miała być częścią aktualizacji Caves & Cliffs. Do gry zmierza też The Wild Update, który wprowadzi większe zróżnicowanie biomów oraz (kolejną) nowość pierwotnie przygotowywaną z myślą o tegorocznym uaktualnieniu (Deep Dark).

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej