Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2021, 10:45

Minecraft 1.18 już dziś; Caves & Cliffs oferuje wiele nowości

Dziś odbędzie się premiera kolejnej dużej aktualizacji do Minecrafta. Gracze będą mogli sprawdzić, jakie zmiany wprowadza druga część update’u Caves & Cliffs.

W SKRÓCIE:
  • Dziś premierę ma aktualizacja 1.18 do Minecrafta.
  • Jest to druga część update’u Caves & Cliffs.
  • Aktualizacja wprowadza do gry znaczne zmiany w systemie generowania świata.

Aktualizację Caves & Cliffs do Minecrafta zapowiedziano dawno temu. Pierwotnie miała ona być jednym dużym update’em, lecz ostatecznie podzielono ją na dwie części. Pierwsza z nich została udostępniona graczom w czerwcu tego roku, a dziś pobierzemy kolejną. Jej instalacja wiązać się będzie z wieloma ekscytującymi nowościami. To właśnie druga część Caves & Cliffs wprowadzi do gry najważniejsze zmiany w generowaniu wirtualnego świata.

Teraz – podróżując przez rozległą mapę – napotkamy między innymi masywy górskie imponujących rozmiarów. Charakteryzować się one będą o wiele bardziej realistycznym wyglądem od tych, które pojawiały się dotychczas. W grze znajdziemy zarówno skaliste i strome szczyty, jak i góry pokryte lasem. Niektóre wzgórza będą zaś ozdobione jedynie krzewami oraz kwiatami.

Nowości znajdziemy także pod ziemią wirtualny świat zostanie upstrzony rozmaitymi jaskiniami. Niektóre z nich wyglądać będą niczym klaustrofobiczne tunele, a inne przyjmą postać rozległych pieczar, w których zmieścilibyście sporych rozmiarów budowle. Ponadto część z jaskiń wypełniona zostanie roślinnością, a w innych znajdziecie stalaktyty i stalagmity.

Gracze, którzy chcą doświadczyć powyższych nowości, ale nie zamierzają porzucać swoich dotychczasowych światów, nie muszą się niczym martwić. Aktualizacja sprawi, że zmianami objęte zostaną nawet wygenerowane wcześniej mapy. Dotkną one jednak tylko dalekich stref obszaru odkrytego przez graczy. W ten sposób nie naruszą wzniesionych przez nich konstrukcji.

Niestety nie znamy dokładnej godziny premiery aktualizacji. Najprawdopodobniej ukaże się ona około 19:00 czasu polskiego. To właśnie o tej porze zadebiutowała poprzednia część Caves & Cliffs.

Niestety w aktualizacji nie znajdą się niektóre z elementów, które zapowiadano wcześniej. Mamy na myśli m.in. biomy Deep Dark oraz występujące na ich obszarze wrogie moby o nazwie Warden. Elementy te zostaną finalnie dodane do gry w ramach update’u 1.19.