Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2014, 13:53

autor: Góral

Might & Magic X: Legacy - najnowsza odsłona serii gier RPG debiutuje na rynku

Might & Magic X: Legacy, nowa odsłona kultowej serii gier RPG, zadebiutowała na rynku. Tytuł stworzony w studiu Limbic Entertainment, bazujący na klasycznych rozwiązaniach gatunku, dostępny jest u większości sprzedawców w polskiej wersji językowej (napisy) na komputerach osobistych.

Might & Magic X: Legacy powstało w studiu Limbic Entertainment. - Might & Magic X: Legacy - najnowsza odsłona serii gier RPG debiutuje na rynku - wiadomość - 2014-01-23
Might & Magic X: Legacy powstało w studiu Limbic Entertainment.

Dziś ma miejsce polska, a zarazem światowa premiera gry Might & Magic X: Legacy autorstwa studia Limbic Entertainment. Tytuł dostępny był w przedsprzedaży od sierpnia 2013 roku, nagradzając kupujących dostępem do części produkcji (pierwszy rozdział, kilka postaci i lochów, itd.). Od dziś wszyscy zainteresowani mogą nabyć pełną wersję wyczekiwanej produkcji (przed dokonaniem transakcji koniecznie sprawdźcie wymagania sprzętowe). Najnowsza odsłona popularnej serii gier RPG, wydana przez firmę Ubisoft, dostępna jest w naszym kraju w rodzimej wersji językowej (napisy), zarówno w wersji pudełkowej, jak i cyfrowej, w cenach zaczynających się od około 80 zł. Najlepszych ofert warto poszukać w tym miejscu.

Might & Magic X: Legacy to powrót do klasycznych rozwiązań gatunku. Akcja produkcji rozgrywa się w krainie Ashan, znanej m.in. fanom kilku gier z serii Heroes of Might & Magic, po wydarzeniach ukazanych w Might & Magic: Heroes VI. Gracz kieruje losami dzielnego wojownika, któremu towarzyszą inni bohaterowie szukający przygód. Tytuł powinien w szczególności przypaść do gustu miłośnikom oldskulowych produkcji, stawiających na strategiczną, turową rozgrywkę. Miłośnicy zręcznościowego podejścia do RPG-ów raczej nie mają tu czego szukać.

Might & Magic X: Legacy - najnowsza odsłona serii gier RPG debiutuje na rynku - ilustracja #2Za Might & Magic X: Legacy odpowiada założone w 2002 roku niemieckie studio Limbic Entertainment znane m.in. z dodatków do gry Might & Magic: Heroes VI. Firma na swoim koncie ma jednak wiele (około 60) mniejszych projektów, w tym popularne wśród użytkowników serwisu społecznościowego Facebook Horse Haven, wydane przez koncern Ubisoft.