Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 listopada 2006, 11:08

autor: Jiker

Microsoft będzie banował konta Xbox Live?

Wygląda na to, że posiadacze amerykańskiego konta Xbox Live, zamieszkujący inny niż Ameryka Północna kontynent, mogą mieć wielkie problemy. Jak poinformował serwis Xboxic.com, Microsoft planuje bowiem banowanie takich osób. Ma to mieć związek z serwisem Video Marketplace oraz prawami autorskimi, którymi objęte są umieszczane na nim filmy i seriale.

Wygląda na to, że posiadacze amerykańskiego konta Xbox Live, zamieszkujący inny niż Ameryka Północna kontynent, mogą mieć wielkie problemy. Jak poinformował serwis Xboxic.com, pojawiły się głosy, według których Microsoft planuje banowanie takich osób. Ma to mieć związek z serwisem Video Marketplace oraz prawami autorskimi, którymi objęte są umieszczane na nim filmy i seriale.

Łamanie wspomnianych praw odbywa się oczywiście poprzez odtwarzanie filmu przypisanego do Stanów Zjednoczonych w całkowicie innym regionie (np. europejskim). Na tę chwilę pewne jest jedynie blokowanie transferów, których dokonują osoby, zamieszkujące na kontynencie innym niż Ameryka Płn (sprawdzenie tego jest banalnie proste – wystarczy wyśledzić adres IP, z którego łączy się dany użytkownik). Taką informację przekazał serwisowi Xboxic Chris Paladino z Microsoft Community Team. Oznajmił również, że jeśli dojdzie do banowania, to procesowi temu poddane zostanie jedynie amerykańskie konto. Korzystanie z np. brytyjskiego będzie dalej możliwe (choć w przypadku, dajmy na to, Polaków jest to również nielegalne).

Wiadomość ta uderza szczególnie w tych właścicieli Xboksa 360, którzy zakładali kilka kont w celu zdobycia jak największej ilości różnego rodzaju materiałów. Jak wiadomo, część wersji demonstracyjnych, czy też trailerów przypisana jest do określonych regionów (m.in. japońskiego, czy dwóch już wspomnianych w tym newsie). Prędzej czy później, zostanie to ukrócone.