Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2019, 17:52

autor: Vergil

Metro Exodus otrzymało pełen akcji zwiastun fabularny

Firma Deep Silver opublikowała fabularny zwiastun gry Metro Exodus. Najnowsze dzieło studia 4A Games pozwoli nam przemierzyć postapokaliptyczną Rosję. Po drodze natkniemy się na liczne niebezpieczeństwa, a najgorszym z nich wcale nie muszą być zmutowane istoty.

Na nieco ponad miesiąc przed premierą Metro Exodus w sieci pojawił się pełen akcji zwiastun fabularny tej produkcji. Nim zaprosimy Was na krótki seans, przypominamy, że najnowsze dzieło studia 4A Games 15 lutego trafi na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One; tytuł doczeka się w Polsce kinowej lokalizacji.

W powyższym materiale w rolę narratorki wcieliła się Anna, czyli zaprawiona w bojach snajperka, a także żona Artema będącego głównym bohaterem gry. Zwiastun rozpoczyna się od krótkiej prezentacji życia w tunelach moskiewskiego metra oraz ukazuje moment, w którym protagonista i jego najbliżsi dowiadują się, że na świecie wciąż jest pełno ludzi (o czym mogliśmy przeczytać w książkowym Metro 2035). Bohaterowie wsiadają więc do pociągu ochrzczonego mianem Aurora i wyruszają w długą oraz pełną niebezpieczeństw podróż przez Rosję. Po drodze pakują się w liczne tarapaty, mając do czynienia nie tylko z mutantami, które żyją na zdewastowanej powierzchni, lecz także z rozmaitymi osobistościami reprezentującymi zróżnicowane stronnictwa – mowa między innymi o kultystach, komunistach czy wreszcie nazistach.

O tym, że Artem nie będzie bezbronny i z większością problemów będzie mógł się uporać przy użyciu siły, raczej nie trzeba wspominać (więcej na temat tego, jak wygląda rozgrywka w Metro Exodus, przeczytacie choćby w naszej zapowiedzi). Warto natomiast odnotować, że choć gra nie będzie sygnalizować tego wprost, nasze poczynania będą rzutować zarówno na relacje bohatera z mieszkańcami Rosji, jak i na przebieg historii, a przede wszystkim – jej zakończenie (podobnie jak miało to miejsce w poprzednich odsłonach cyklu). Korzystając z okazji, przypominamy, że wcześniej dowiedzieliśmy się o obecności trybu fotograficznego, który pozwoli nam uwiecznić zarówno malownicze krajobrazy zrujnowanego świata, jak i zapadające w pamięć momenty.

Podczas rozgrywki w Metro Exodus spotkamy rozmaite osobistości. Nie ze wszystkimi postaciami Artem będzie mógł się zaprzyjaźnić… - Metro Exodus otrzymało pełen akcji zwiastun fabularny - wiadomość - 2019-01-08
Podczas rozgrywki w Metro Exodus spotkamy rozmaite osobistości. Nie ze wszystkimi postaciami Artem będzie mógł się zaprzyjaźnić…
  1. Oficjalna strona internetowa gry Metro Exodus
  2. Metro Exodus – kompendium wiedzy
  3. Graliśmy w Metro Exodus – słowiańskie postapo nie wybacza