Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 grudnia 2008, 09:56

Metal Gear Solid wędruje na iPhone

Podczas rozdania Spike Video Game Awards działo się wiele ciekawego. Jedną z takich rzeczy jest krótki wywiad z twórcą serii Metal Gear Solid, w którym pojawiły się pytania odnośnie ostatniej obrazkowej aktualizacji na stronie studia Konami.

UAKTUALNIENIE: I już wiadomo na pewno – tajemniczy obrazek z zielonymi symbolami wskazywał na iPhone’ową wersję MGS-a. Metal Gear Solid Touch staje się faktem – gra bazować będzie na czwartej części serii i cała kontrola odbywać się będzie za pomocą ekranu dotykowego. MGST będzie zawierać osiem poziomów, ale liczba ta ma się zmienić w przyszłości – Konami planuje dodatkowe levele. Podczas zabawy zdobywać będziemy punkty, które pozwolą odblokować tapety i obrazki związane z serią.

Metal Gear Solid wędruje na iPhone - ilustracja #1
Dotknij węża!

ORYGINALNA WIADOMOŚĆ: Podczas rozdania Spike Video Game Awards działo się wiele ciekawego. Jedną z takich rzeczy jest krótki wywiad z twórcą serii Metal Gear Solid, w którym pojawiły się pytania odnośnie ostatniej obrazkowej aktualizacji na stronie studia Konami.

Dla przypomnienia – około dwa tygodnie temu strona WWW powiązana z serią MGS witała odwiedzających ciekawym zielonym obrazkiem. Pojawiły się domysły, że musi chodzić o nową odsłonę serii Metal Gear i być może na rzeczy jest port czwartej części na X360. Podczas Spike VGA Hideo Kojima powiedział, że owszem – nad czymś pracuje, ale musimy poczekać jeszcze kilka tygodni na oficjalne ogłoszenie o co chodzi. Tymczasem być może nie będziemy musieli czekać tak długo – podobno japoński magazyn Famitsu doskonale wie w czym rzecz. Nowym odcinkiem historii Solid Snake’a będzie Metal Gear Solid Touch na iPhone. Dowodem ma być mocno niewyraźny skan strony z owego magazynu – akceptujecie taki rozwój wydarzeń? Bo jeśli się zastanowić „i + !” może oznaczać „iPhone + Metal Gear”. Tak czy siak, tuż po Nowym Roku powinniśmy wiedzieć na 100% co przygotowuje Hideo Kojima i jego zespół.

Metal Gear Solid wędruje na iPhone - ilustracja #2
Kto zna japoński?