Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2012, 12:47

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Medal of Honor: Warfighter – otwarte beta-testy trybu multiplayer tylko dla posiadaczy konsoli Xbox 360

Na stronie internetowej serii Medal of Honor pojawiła się informacja o zaplanowanym na początek października terminie rozpoczęcia otwartych beta-testów trybu multiplayer w grze Medal of Honor: Warfighter. Niestety, dostęp do nich uzyskają wyłącznie użytkownicy konsoli Xbox 360.

Medal of Honor: Warfighter – otwarte beta-testy trybu multiplayer tylko dla posiadaczy konsoli Xbox 360 - ilustracja #1
Beta-testy trybu multiplayer w grze Medal of Honor: Warfighter wystartują na początku października.
Medal of Honor: Warfighter
  1. producent: Danger Close
  2. wydawca: Electronic Arts
  3. gatunek: gry akcji / FPS
  4. premiera na świecie: 23 października 2012r.
  5. premiera w Polsce: 25 października 2012r.
  6. platformy sprzętowe: PC, Xbox 360, PlayStation 3

Tryb multiplayer to z pewnością najbardziej wyczekiwany przez polskich graczy element nowej strzelaniny studia Danger Close. W końcu nieczęsto zdarza się okazja, by wcielić się w członka jednostki GROM. Niestety, przynajmniej na razie użytkownicy komputerów PC oraz konsoli PlayStation 3 będą mogli jedynie z zazdrością patrzeć, jak ich koledzy posiadający Xboksa 360 testują zabawę wieloosobową w Medal of Honor: Warfighter.

Zgodnie z informacją zamieszczoną na oficjalnej stronie internetowej serii Medal of Honor, start otwartej bety trybu multiplayer planowany jest na początek października. Gracze będą mogli wcielić się w członków wszystkich 12 jednostek specjalnych, jakie pojawią się w grze (poza GROM-em są to m.in. brytyjski SAS, niemiecki KSK oraz rosyjski Specnaz). Dostępnych ma być sześć klas postaci, przy czym jedynie w przypadku szturmowca (assaulter) można będzie odblokować wszystkie rodzaje broni.

W becie pojawi się opcja formowania Fire Teams, czyli 2-osobowych zespołów wewnątrz drużyny, a także całkowicie nowy tryb zabawy - Hotspot Mode. Zmagania toczyć się będą na mapie Sarajevo, przedstawiającej stadion olimpijski i okolice. Nie zabraknie również usługi Battlelog z rozbudowanym systemem statystyk i rankingów.

Beta dostępna będzie w trzech wersjach językowych: angielskiej, niemieckiej i francuskiej. Zachętą do ściągnięcia plików instalacyjnych ma być nowy teledysk zespołu Linkin Park – Castle of Glass. Zostanie on odblokowany, gdy liczba pobrań przekroczy 3 mln. Jeśli nie uda się złamać tej bariery, koncern Electronic Arts udostępni materiał dopiero w późniejszym terminie. Klip jest efektem współpracy muzyków oraz ekipy studia Danger Close i stanowi połączenie fragmentów rozgrywki oraz ujęć filmowych. Dodatkowo beta-testerzy mogą także liczyć na późniejszy prezent w postaci 60-minut podwójnego XP w finalnej wersji gry.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Medal of Honor
  2. Testujemy multiplayera w Medal of Honor: Warfighter - bez współpracy ani rusz
  3. Multiplayer w Medal of Honor: Warfighter - gramy i GROMimy na E3 2012