Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2017, 09:21

autor: Góral

Mass Effect: Andromeda z nową wersją Denuvo

Wraz z pierwszą popremierową aktualizacją gry Mass Effect: Andromeda, studio BioWare wprowadziło najnowszą wersję zabezpieczeń Denuvo. Przed patchem produkcja korzystała ze starej edycji austriackiej technologii i została złamana po dziesięciu dniach obecności na rynku. Ponadto okazało się, że patch 1.05 powoduje trochę nowych problemów.

Jak czytamy w serwisie DSOGaming, gra Mass Effect: Andromeda doczekała się nowej wersji zabezpieczeń Denuvo. W momencie premiery produkcja korzystała z wcześniejszego rozwiązania i została złamana po dziesięciu dniach. Studio BioWare nie poddaje się jednak w walce z piratami i wytacza przeciwko nim najnowsze działa.

Choć sam deweloper nie opublikował oficjalnego komunikatu w tej sprawie, to w plikach gry znaleziono informacje występujące tylko w produkcjach korzystających z najnowszego Denuvo, które nie były dostępne w Andromedzie wcześniej. Jak zauważono, obecnie z nowej wersji austriackiej technologii korzysta tylko kilka gier – 2Dark, Dead Rising 4 i Nier: Automata. Żadna z nich nie została złamana, więc wydaje się, że jest to dobre posunięcie studia BioWare.

Mass Effect: Andromeda przegrało z piratami pierwszą bitwę, ale nie całą wojnę. - Mass Effect: Andromeda z nową wersją Denuvo - wiadomość - 2017-04-11
Mass Effect: Andromeda przegrało z piratami pierwszą bitwę, ale nie całą wojnę.
Mass Effect: Andromeda w skrócie:
  1. RPG akcji na konsole Xbox One, PlayStation 4 i PC-ty;
  2. studio BioWare wprowadziło do gry nową wersję Denuvo;
  3. łatka 1.05 sprawia problemy.

Mass Effect: Andromeda zadebiutowało na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i PC-tach 21 marca bieżącego roku. Produkcji oberwało się głównie przez rozmaite bugi związane chociażby z wyglądem twarzy postaci i ich mimiką. Niedawno deweloperzy wypuścili łatkę 1.05, w której znacznie poprawiono te elementy. Okazało się jednak, że aktualizacja sprawia nowe problemy. Niektórzy gracze w ogóle nie mogą włączyć gry, a inni narzekają na długie czasy ładowania, mówią o kłopotach z dialogami, czarnym ekranem i nie tylko. Jak widać, do pełni szczęścia jeszcze daleka droga.