Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2016, 09:34

Mass Effect: Andromeda będzie działać w 30 FPS na PS4 oraz PS4 Pro

Producent gry Mass Effect: Andromeda ujawnił, że kosmiczny RPG od studia BioWare będzie działać w 30 klatkach na sekundę na konsolach firmy Sony - zarówno na PlayStation 4, jak i na PlayStation 4 Pro.

Podczas wczorajszej konferencji PlayStation Meeting firma Electronic Arts pozytywnie zaskoczyła wszystkich miłośników serii Mass Effect, pokazując pierwszy fragment rozgrywki z planowanej na przyszły rok Andromedy. Trzy minuty gameplayu na nowo rozbudziły zainteresowanie kosmicznym RPG od BioWare, teraz zaś otrzymaliśmy kolejną informację na temat gry. W rozmowie z serwisem GameSpot producent Fabrice Condominas ujawnił, że Mass Effect: Andromeda będzie działać w stałych 30 klatkach na sekundę na konsolach Sony – i to niezależnie od tego, czy korzystacie ze zwyczajnego PlayStation 4, czy z potężniejszego PlayStation 4 Pro.

PlayStation 4 Pro przeważa technologicznie nad „zwykłą” wersją – ale nie zapewni to rozgrywki w 60 klatkach na sekundę. - Mass Effect: Andromeda będzie działać w 30 FPS na PS4 oraz PS4 Pro - wiadomość - 2016-09-08
PlayStation 4 Pro przeważa technologicznie nad „zwykłą” wersją – ale nie zapewni to rozgrywki w 60 klatkach na sekundę.

Można się spodziewać, że takie samo ograniczenie dotknie wersję na konsolę Xbox One. O tym jednak Condominas nie wspominał – zarówno Electronic Arts, jak i BioWare niechętnie dzielą się nowymi informacjami na temat Andromedy, toteż wczorajszy fragment rozgrywki był sporym zaskoczeniem. Choć premiera gry jest zapowiedziana na pierwsze miesiące 2017 roku, nie poznaliśmy zbyt wielu szczegółów na temat mechanik czy fabuły. Dodatkowych wieści możemy oczekiwać przy okazji „Dnia N7” (7 listopada), kiedy to „Elektronicy” zaprezentują kolejny zwiastun czwartego Mass Effect. Natomiast wszystko, co wiemy do tej pory, możecie znaleźć w kompendium pod tym adresem.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Mass Effect
  2. Mass Effect: Andromeda coraz bliżej – co wiemy o kolejnym kosmicznym RPG BioWare?