Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2010, 16:53

autor: Łukasz "Crash" Kendryna

Mass Effect 2 na PlayStation 3 oficjalnie zapowiedziany

Jedna z najlepszych i najpopularniejszych gier RPG ostatnich lat, ciepło przyjęta zarówno przez krytyków jak i samych graczy, dotychczas mająca status ekskluzywnej dla platformy Microsoftu, zadebiutuje na PlayStation 3.

Jedna z najlepszych i najpopularniejszych gier RPG ostatnich lat, ciepło przyjęta zarówno przez krytyków jak i samych graczy, dotychczas mająca status ekskluzywnej dla platformy Microsoftu, zadebiutuje w styczniu przyszłego roku na PlayStation 3. Tak jest, Mass Effect 2 od BioWare doczeka się konwersji na maszynę Sony. Jest to wiadomość oficjalna i pochodzi od samego wydawcy, firmy Electronic Arts. Sama konwersja to jednak nie wszystko.

Wersja dla PS3 ma być znacznie bogatsza od tej, która zadebiutowała przed paroma miesiącami. Jak wiemy, od stycznia gra otrzymała szereg dodatkowych przygód w postaci płatnych dodatków typu DLC. Nowe wydanie (trochę na kształt Game of the Year Edition) posiadać będzie dodatkową zawartość. Nie znamy jednak bardziej szczegółowych informacji na ten temat, wszystko co wiemy to: „godziny bonusowej zawartości” .

Mass Effect 2 na PlayStation 3 oficjalnie zapowiedziany - ilustracja #1

Twórczość własna.

Pierwsze wzmianki o rychłym debiucie Mass Effect 2 na konsoli PS3 pojawiły się niedługo po premierze gry. Jeden z polskich graczy, majsterkujący w plikach instalacyjnych pecetowej wersji znalazł kod, który jasno wskazywał na trzecią platformę docelową. Niestety, niedługo po szumie medialnym związanym z ujawnieniem tego faktu, BioWare wyjaśnił, iż wspomniany fragment pochodzi z silnika, na którym powstał Mass Effect (mowa o wieloplatformowym Unreal Engine). W ten sposób skutecznie ucięto dalsze spekulacje, nie pozostawiając nadziei rzeszom graczy. Na szczęście sytuacja uległa zmianie i już niedługo wszyscy otrzymają możliwość wcielenia się w nieustraszonego komandora Sheparda.