Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2022, 10:39

autor: Piotr "somnam23" Śliwiński

Kermit Żaba spuszcza łomot wrogom w Spider-Manie na PC

Jeden z posiadaczy pecetowej wersji Marvel’s Spider-Man Remastered zaprezentował nietuzinkowy mod, który kultowego bohatera zastępuje… Kermitem Żabą. Co ciekawe, to nie jedyna taka modyfikacja do produkcji Insomniac Games.

Po czterech latach bycia tytułem na wyłączność PlayStation Marvel's Spider-Man pojawił się również na PC. Wielu graczy od razu przystąpiło do modowania gry. Mimo że produkcja jest całkiem świeża, pojawili się już śmiałkowie, którzy dodali różne kombinezony dla Spider-Mana oparte na rozmaitych wersjach postaci. Nie brakuje też osób, które poszły o krok dalej, nieograniczając się tylko do zmiany stroju, a całej postaci.

Wystarczy wspomnieć o modach zastępujących Pajączka CJ-em z GTA: San Andreas czy Ozzym Osbourne’em z zespołu Black Sabbath. Jeden pomysłowy moder posunął się nawet do stworzenia… nagrobka wujka Bena, który dzielnie walczy z nowojorskimi bandziorami (Peterowi Parkerowi z pewnością nie byłoby do śmiechu).

Kermit Żaba spuszcza łomot wrogom w Spider-Manie na PC - ilustracja #1
Źródło: Twitter, Griff Griffin.

To wszystko jednak blednie w porównaniu z dziełem twórcy o pseudonimie TangoTeds, który zastąpił superbohatera najbardziej ikonicznym Muppetem wszech czasów – Kermitem Żabą.

W tej modyfikacji postać Kermita zastępuje domyślny kostium Spider-Mana. Oznacza to, że gdy tylko uruchomimy tytuł, zaczniemy kopać złoli jako zielona żaba. Na ogół spokojny Kermit może używać mocy Spider-Mana do rzucania w przeciwników pokrywami włazów czy bujania się po mieście na pajęczynie. To wszystko zaś finalnie daje produkcji przezabawny efekt (via Kotaku).

Zatem, jeśli jesteście osobami, które lubia urozmaicać sobie gry, mod z Kermitem możecie pobrać z NexusMods, a do jego instalacji wystarczy Spider-Man PC Modding Tool.

Trzeba przyznać, że wyobraźnia niektórych twórców jest naprawdę przebogata.