Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2022, 11:07

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Diablo Immortal otrzyma zmianę, wszystko przez to, że gracze się mylili

Blizzard wprowadzi niedługo zmiany w Diablo Immortal dotyczące Emblematów. Z pewnością ułatwi to grę tym, którzy mylili je przy wejściu do Pradawnych Szczelin.

W SKRÓCIE:
  1. Fani Diablo Immortal odkryli w plikach gry nową, pomarańczową grafikę Emblematu.
  2. Główny projektant wyjaśnił, że kolor pomarańczowy zastąpi Legendarny Emblemat.
  3. Ułatwi to życie graczom, gdyż powyższy przedmiot wyglądał identycznie jak Wieczny Legendarny Emblemat (który różni się tym, że można go odsprzedać).

Gracze Diablo Immortal zauważyli, że w plikach gry znajduje się grafika nowego Emblematu. Miał on inny kształt i kolor (pomarańczowy) od znajdujących się już w grze Emblematów. Zaczęto spekulować, czy oznacza to wprowadzenie do gry zupełnie nowych klejnotów lub niewielkich zmian w rozgrywce. Z odpowiedziami przybył główny projektant Diablo Immortal, który wyjaśnił sprawę odkrytej grafiki.

Diablo Immortal otrzyma zmianę, wszystko przez to, że gracze się mylili - ilustracja #1
Od lewej: Rzadki, Legendarny oraz nowy pomarańczowy Emblemat. Źródło: Reddit, mountarreat

W końcu się nie pomylisz

Emblematy to przedmioty, które można wykorzystywać w Pradawnych Szczelinach. Różnią się one rzadkością; jak na razie w grze są ich trzy rodzaje: Rzadki, Legendarny oraz Wieczny Legendarny Emblemat. Dwa ostatnie nietrudno ze sobą pomylić – wyglądają dosłownie tak samo. Mimo iż nie różnią się one tym, co zapewniają (m.in. jeden Legendarny Klejnot), to problem pojawia się, kiedy zdobyte dzięki tym modyfikatorom przedmioty chcemy sprzedać. Grając chociażby z jednym Zwykłym Legendarnym Emblematem, nie będziemy się mogli wzbogacić. Używanie Emblematów może być więc problematyczne dla graczy, tym bardziej jeśli nastawiają się na wzbogacenie.

I tutaj wkracza odkryta niedawno grafika. Jak stwierdził wyattcheng (główny projektant), nie jest to zupełnie nowy przedmiot. Pomarańczowy Emblemat całkowicie zastąpi Legendarny, żeby móc łatwiej odróżnić go od Wiecznego Legendarnego Emblematu. Według głównego projektanta twórcy robią to, żeby:

(...) gracze dokładnie wiedzieli, co kupują i czego używają przed wejściem do Pradawnych Szczelin.

Diablo Immortal otrzyma zmianę, wszystko przez to, że gracze się mylili - ilustracja #2
Źródło: Reddit, wyattcheng

Emblematy mają się różnić kształtem, żeby ułatwić również ich rozpoznawanie przez graczy nierozróżniających kolorów. Ponadto w aktualizacji zmieniony ma być interfejs wejścia do Pradawnych Szczelin. I tyle, żadnych zmian w rozgrywce czy nowych mechanik związanych z pomarańczowym Emblematem.

Wszystkie zmiany są jak najbardziej przydatne dla graczy Diablo Immortal. Nie wiemy jednak, kiedy zostaną one wprowadzone do gry. Jeszcze przez chwilę więc gracze będą musieli męczyć się z mylącym wyglądem Emblematów.

  1. Diablo Immortal – poradnik do gry
  2. Diablo Immortal – recenzja. Zagrać warto, ale przywiązywać się – nie
  3. Diablo Immortal – oficjalna strona