Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2022, 10:01

Gracze pokochali tę przeróbkę hitu 2020 roku, to pierwszy taki sukces artysty

Społeczność jednej z najpopularniejszych gier ostatnich lat nie zwalnia tempa. Trójka artystów stworzyła 20-sekundowy filmik, który zachwycił fanów Genshin Impact.

Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że Genshin Impacttrzecioosobowa gra RPG z otwartym światem od studia miHoYo – od premiery w 2020 roku króluje w swojej klasie, z powodzeniem budując wierną społeczność. Jeden z fanów postanowił podzielić się swoim projektem życia, który, jak sam mówi, jest pierwszą kreacją w jego karierze tak ciepło przyjętą przez społeczność.

Ponad 600 godzin na 20-sekundowy klip

Mowa o 20-sekundowym nagraniu przedstawiającym fanowską wizje Genshin Impact na konsolę Gameboy Advance. Tweeta z materiałem możecie zobaczyć poniżej:

Klip przedstawia czwórkę podróżników (Ningguang, Keqing, Aether i Zhongli), walczących z potężnym Łowcą Ruin. Przyglądając się uważnie, można również dostrzec postacie wspierające: Xiao, Azhdaha i OhoDavi, czyli artystów odpowiadających za ten projekt. W tle widoczny jest jeszcze znany fanom przebłysk „Wangshu Inn”.

Nagranie robi świetne wrażenie, dobijając powoli do 200 tysięcy polubień w serwisie Twitter. Twórca tego dzieła, użytkownik OhoDavi, nie kryje wzruszenia i szczęścia z tak miłego odbioru jego pracy. W komentarzu pod swoim postem dodał:

Gracze pokochali tę przeróbkę hitu 2020 roku, to pierwszy taki sukces artysty - ilustracja #1

Bardzo dziękuje każdemu. Przepraszam, że nie mogę odpowiedzieć na wszystkie komentarze. Po raz pierwszy w życiu moja praca została polubiona przez tak wielu ludzi...

Praca została opublikowana 23 sierpnia, lecz nie oznacza to wcale, że traci na popularności. W komentarzach autor podzielił się także szczegółami na temat projektu. Możemy tam przeczytać, że trójka twórców pracowała nad dziełem około roku, średnio dwie godziny dziennie. Autor także dodał, że: „to tylko fanart, nie mogę sam stworzyć gry odznaczającej się taką techniczną jakością”.

Społeczność jest wniebowzięta

Użytkownicy bardzo ciepło przyjęli wizję autora, zostawiając pod tweetem ponad 1200 komentarzy. Dla potwierdzenia słów, przedstawiam kilka z nich:

Gracze pokochali tę przeróbkę hitu 2020 roku, to pierwszy taki sukces artysty - ilustracja #2

Nigdy nie grałem w Genshin, lecz to jest najlepsza animacja pixel art., jaką widziałem w życiu.

Gracze pokochali tę przeróbkę hitu 2020 roku, to pierwszy taki sukces artysty - ilustracja #3

Co za niewiarygodny talent, wręcz mógłbyś rozważyć pracę nad grami. Taką grę kupiłbym bez namysłu.

Gracze pokochali tę przeróbkę hitu 2020 roku, to pierwszy taki sukces artysty - ilustracja #4

– To jest niesamowite! Jak dużo klatek zawiera cała animacja?

– Dziękuję, 306 klatek.

Genshin Impact jest dostępny od paru dni w wersji 3.0, w której naprawioną jedną z najbardziej frustrujących funkcji w grze. Wcześniej mogliśmy przeczytać o twórcy cheata skazanego na 4 lata więzienia, a także o stremerze z niezwykłym wyzwaniem. Tytuł zadebiutował we wrześniu 2020 roku na PC, iOS, PS4 oraz Androidzie, a w kwietniu 2021 r. trafił na PlayStation 5. Twórcy planują wydać w tym roku port na Nintendo Switch.

Jakub Tarchała

Jakub Tarchała

Pierwsze treści zamieszczał w serwisie YouTube, jednak pisanie tekstów bardziej przypadło mu do gustu. W 2020 roku założył skromnego bloga, na którym publikował recenzje gier, a dwa lata później połączył pracę z hobby i rozpoczął przygodę z pisaniem dla GryOnline.pl. Uwielbia nietuzinkowe poczucie humoru Terry'ego Pratchetta i tajemnice wszechświata zawarte w powieściach Stanisława Lema. Chętnie ogląda komedie i horrory. Wielką miłością darzy uniwersum Stalkera (zarówno growe, książkowe, jak i pastowe). W wolnych chwilach gra na gitarze oraz kolekcjonuje karty Marvela.

więcej