Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2013, 10:51

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Mamy nowe informacje na temat LEGO Marvel Super Heroes

Najnowszy numer magazynu Game Informer przyniósł zapowiedź gry LEGO Marvel Super Heroes, a wraz z nią poznaliśmy nowe szczegóły na temat nadchodzącej gry. Szykuje się prawdziwa gratka dla fanów superbohaterów.

Kilka dni temu pisaliśmy o LEGO Marvel Super Heroes, nowej odsłonie popularnej serii gier platformowych od firmy Warner Bros. Interactive. Nie ujawniono wtedy zbyt wielu informacji na temat powstającej produkcji, ale dzisiaj poznaliśmy trochę konkretów, dzięki magazynowi Game Informer.

LEGO Marvel Super Heroes – kolejna odsłona wirtualnych klocków LEGO. - Mamy nowe informacje na temat LEGO Marvel Super Heroes - wiadomość - 2013-01-14
LEGO Marvel Super Heroes – kolejna odsłona wirtualnych klocków LEGO.

Po pierwsze, za fabułę odpowiada Mark Hoffmeier, pisarz mający na koncie pracę przy przygodach Spider-Mana i Silver Surfera. Historia nie będzie oparta na żadnej z dotychczasowych marvelowskich opowieści i stanowić będzie zupełną nowość. Autor zaczerpnie jednak niektóre elementy z przygód ekipy Avengers. Ujawniono także, że członkowie tej grupy odegrają ważną rolę w LEGO Marvel Super Heroes.

Gra ma cechować się zniszczalnym środowiskiem, co nie jest niczym nowym w tej serii, ale tym razem skala dewastacji klockowego otoczenia ma być znacznie większa. Twórcy bardzo przykładają się do każdej postaci. Chcą by bohaterowie byli pożądani przez graczy, by ludzie nie przywiązywali się tylko do jednego herosa. Z drugiej strony, największe nakłady czasu przeznaczono na dopieszczenie Spider-Mana, który jest najbardziej złożonym osobnikiem, nad jakim studio Traveller's Tales kiedykolwiek pracowało, ale jednocześnie jest najbardziej satysfakcjonujący. Wśród ujawnionych możliwości Człowieka Pająka znajduje się: zdolność chodzenia po ścianach i bujania się na linie, szósty zmysł oraz łapanie złoczyńców w sieć.

Akcja rozgrywać będzie się głównie w Nowym Jorku, w ramach którego odwiedzimy takie lokacje jak: Stark Tower, Times Square i Statua Wolności. Dane nam będzie zwiedzić także OsCorp Tower i Grand Central Station. Podczas zabawy miasto zostanie trochę zdewastowane, jednak grająca osoba będzie je mogła odbudować.

W LEGO Marvel Super Heroes spotkamy wielu znanych bohaterów. - Mamy nowe informacje na temat LEGO Marvel Super Heroes - wiadomość - 2013-01-14
W LEGO Marvel Super Heroes spotkamy wielu znanych bohaterów.

Redaktorom Game Informera zaprezentowano demo z udziałem Kapitana Ameryki i Tony’ego Starka, które rozgrywa się w jego budynku. Wynika z niego, że bohaterowie jak zwykle posiadają różne umiejętności, wykorzystywanie których wymagane jest do 100% zaliczenia poziomu. Przykładowo Tony potrafi włamywać się do komputerów, a Kapitan Ameryka używa tarczy nie tylko do walki, ale robi z niej np. podest, wbijając w ścianę, dzięki czemu może dostać się wyżej. Krótko pisząc, zapowiada się na dalsze rozwijanie znanej i lubianej koncepcji.