Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2007, 17:40

autor: Vercetti

Magazyn Top Gear wzbogaci zawartość wyścigów Gran Turismo 5

Odpowiedzialny za projektowanie wyścigów Gran Turismo 5 zespół Polyphony Digital poinformował dziś, że udało mu się podpisać umowę z koncernem BBC Worldwide, producentem popularnego programu telewizyjnego Top Gear. Na mocy zawartego porozumienia obie strony rozpoczną wkrótce aktywną współpracę, mającą na celu przybliżenie maniakom gier komputerowych najciekawszych wieści ze świata motoryzacji.

Odpowiedzialny za projektowanie wyścigów Gran Turismo 5 zespół Polyphony Digital poinformował dziś, że udało mu się podpisać umowę z koncernem BBC Worldwide, producentem programu telewizyjnego Top Gear. Na mocy zawartego porozumienia obie strony rozpoczną wkrótce aktywną współpracę, mającą na celu przybliżenie posiadaczom PlayStation 3 najciekawszych wieści ze świata motoryzacji.

Magazyn Top Gear wzbogaci zawartość wyścigów Gran Turismo 5 - ilustracja #1

Realizacja tego zamiaru będzie odbywała się za pośrednictwem kanału Gran Turismo TV, który w przyszłym roku zadebiutuje w ramach sieciowej usługi PlayStation Network. Internetowa telewizja ekipy Polyphony Digital zostanie zaopatrzona przez BBC w czterdzieści odcinków magazynu Top Gear.

Co więcej, obecność bijącego rekordy popularności show z udziałem Jeremy'ego Clarksona, Richarda Hammonda i Jamesa Maya będzie zaakcentowana również w samym Gran Turismo 5. Deweloperzy odpowiedzialni za grę przeniosą bowiem do wirtualnego świata znany ze szklanego ekranu tor Dunsfold Park, na którym to tajemniczy kierowca imieniem Stig sprawdza osiągi testowanych w programie samochodów.

Przypomnijmy, że pełnoprawna, piąta odsłona japońskich wyścigów trafi do sprzedaży w połowie przyszłego roku. Tymczasem gracze mogą już poczuć przedsmak wrażeń, jakie zapewni im nadchodzące dzieło, uruchamiając na swoich konsolach demo Gran Turismo 5: Prologue.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.