Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2011, 11:15

autor: Jiker

LittleBigPlanet 2 debiutuje na polskim rynku

Wczoraj Stany Zjednoczone, dziś Polska – LittleBigPlanet 2, czyli jedna z najważniejszych tegorocznych produkcji ekskluzywnych na PlayStation 3, debiutuje na rodzimym rynku. Czy dwumiesięczne opóźnienie pierwotnego terminu premiery, pozwoliło twórcom usunąć ze swego dzieła wszystkie najpoważniejsze błędy?

Wczoraj Stany Zjednoczone, dziś Polska – LittleBigPlanet 2, czyli jedna z najważniejszych tegorocznych produkcji ekskluzywnych na PlayStation 3, debiutuje na rodzimym rynku. Czy dwumiesięczne opóźnienie pierwotnego terminu premiery, pozwoliło twórcom usunąć ze swego dzieła wszystkie najpoważniejsze błędy?

LittleBigPlanet 2 debiutuje na polskim rynku - ilustracja #1

LittleBigPlanet 2, wydane przez polski oddziału koncernu Sony Computer Entertainment, jest u nas oferowane za sugerowaną cenę detaliczną 229,90 złotych, jednakże znalezienie ciekawszej oferty nie nastręcza wielkich trudności. Znajdziecie takową chociażby w Sklepie Gry-OnLine, w którym najnowsze dzieło studia Media Molecule możecie nabyć za równowartość 199,90 złotych.

Gra dostępna jest w pełnej polskiej wersji językowej, przygotowanej w ramach programu Lokalizacje 2.0. Wśród znanych osób, które zdecydowały się użyczyć swoich głosów bohaterom gry, znaleźli się: Anna Dereszowska, Krzysztof Kowalewski i Piotr Fronczewski.

LittleBigPlanet 2 debiutuje na polskim rynku - ilustracja #2

Z okazji debiutu LittleBigPlanet 2, SCE udostępniło za pośrednictwem PlayStation Network specjalny, premierowy dodatek DLC, w skład którego wchodzi strój kosmonauty oraz unikalna koszulka dla Sackboy’a. Zawartość ta dostępna jest za darmo, aczkolwiek z jej pobraniem należy się pospieszyć – dodatek zostanie usunięty z oferty PSN w połowie przyszłego tygodnia.

Warto również odnotować, że na płycie z grą zawarte została gra Sackboy’s Prehistoric Moves, obecna dotąd wyłącznie z poziomu PlayStation Network. Jest ona swego rodzaju spin-offem LittleBigPlanet 2, nastawionym na rozgrywkę w trybie kooperacji dla czterech osób. Jego charakterystyczną cechą jest fakt, że stworzono go w celu pokazania możliwości kontrolera PlayStation Move.

Premiera LittleBigPlanet 2 została uczczona przez Media Molecule oraz Sony Computer Entertainment specjalnym wydarzeniem, polegającym na próbie pobicia kilku Rekordów Guinessa. Grupa pracowników Media Molecule od ponad 37 godzin gra w LittleBigPlanet 2, udzielając wywiadów i dyskutujących o swoich doświadczeniach. Całość jest transmitowana na żywo.

LittleBigPlanet 2 debiutuje na polskim rynku - ilustracja #3

LittleBigPlanet 2 to nie tylko rozbudowana kampania dla pojedynczego gracza, rozgrywająca się na pięćdziesięciu poziomach, ale przede wszystkim wyjątkowo rozbudowany edytor poziomów, pozwalający tworzyć nie tylko nowe lokacje, ale i całe gry, należące do konkretnego gatunku i posiadające własną mechanikę rozgrywki. Dzięki możliwości kreacji i dzielenia się swoimi tworami z innymi graczami, zabawa tak naprawdę nigdy się nie kończy, bo ciągle możemy odkrywać coś nowego i sprawdzać nowe etapy przygotowywane przez innych użytkowników.