Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 27 września 2019, 17:52

autor: Froozyy

LEGO ujawniło zestawy Star Wars: The Rise of Skywalker i Mandalorian

W ramach wydarzenia Triple Force Friday firma LEGO zapowiedziała nowe zestawy klocków nawiązujących do nadchodzącego filmu i serialu z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Jeden z nich sugeruje, że w The Mandalorian zobaczymy maszynę zwiadowczą AT-ST.

 Nowe zestawy LEGO Star Wars będą dostępne już za tydzień. - LEGO ujawniło zestawy Star Wars: The Rise of Skywalker i Mandalorian - wiadomość - 2019-09-27
Nowe zestawy LEGO Star Wars będą dostępne już za tydzień.

Fani Gwiezdnych wojen na całym świecie mają na co czekać w tym roku. 12 listopada wraz z debiutem platformy streamingowej Disney+ ukaże się Star Wars: The Mandalorian, czyli disneyowski serial o samotnym łowcy nagród (obecnie nie wiadomo jednak, kiedy tytuł pojawi się również w Polsce). Natomiast 20 grudnia (tym razem także w naszym kraju) odbędzie się premiera dziewiętej części sagi Gwiezdnych wojenSkywalker. Odrodzenie.

W ramach wydarzenia Triple Force Friday, które odbędzie się 4 października, firma LEGO stworzyła nowe zestawy nawiązujące zarówno do nadchodzącego serialu, jak i filmu w uniwersum Gwiezdnych wojen. Będą one dostępne do kupienia już za tydzień w cenach od 20 dolarów (ok. 80 złotych) do 160 dolarów (ok. 640 złotych).

Zestaw Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie składa się z kilku tematycznych zabawek, w skład których wchodzi m.in. prom kosmiczny Kylo Rena, Sokół Millennium czy też pościg ścigaczy na planecie Pasaana z Rey oraz BB-8 w komplecie. Każdy z zestawów składa się z kilkuset części i zawiera mechaniczne elementy, takie jak składane skrzydła i sprężynowe wyrzutnie laserowe.

Prom kosmiczny Kylo Rena - LEGO ujawniło zestawy Star Wars: The Rise of Skywalker i Mandalorian - wiadomość - 2019-09-27
Prom kosmiczny Kylo Rena
Pościg ścigaczy na planecie Pasaana - LEGO ujawniło zestawy Star Wars: The Rise of Skywalker i Mandalorian - wiadomość - 2019-09-27
Pościg ścigaczy na planecie Pasaana

Natomiast zestaw The Mandalorian składać się będzie ze specjalnej maszyny AT-ST, która będzie posiadać dodatkowe funkcje ułatwiające poruszanie się – ruchome nogi i możliwość obracania kabiny – oraz kilku figurek postaci. Pojawienie się takiej zabawki sugeruje, że możemy spodziewać się obecności AT-ST także w nadchodzącym serialu Disneya.

Specjalna maszyna AT-ST - LEGO ujawniło zestawy Star Wars: The Rise of Skywalker i Mandalorian - wiadomość - 2019-09-27
Specjalna maszyna AT-ST

LEGO wypuści również zestawy nawiązujace do starszych trylogii Gwiezdnych wojen, na przykład figurkę Yody składającą się z ponad 1700 części. Wszystkie zestawy, które będą dostępne w ramach Triple Force Friday, możecie zobaczyć pod tym adresem.