Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2019, 18:29

Larian Studios opracowuje grę planszową Divinity: Original Sin

Studia Larian oraz Lynnvander ujawniły planszową adaptację serii Divinity: Original Sin. Gra trafiła już na Kickstartera i szybko przyciągnęła spore grono zainteresowanych.

Trzecie Divinity: Original Sin to nie jest, ale fani gier planszowych będą zachwyceni. - Larian Studios opracowuje grę planszową Divinity: Original Sin - wiadomość - 2019-11-21
Trzecie Divinity: Original Sin to nie jest, ale fani gier planszowych będą zachwyceni.

Stołowe adaptacje gier komputerowych stanowczo nie są rzadkością, czy to w formie klasycznych RPG, czy też planszówek. Na tę drugą opcję zdecydowało się studio Larian, które ruszyło z kampanią crowdfundigową Divinity: Original Sin – The Board Game. Autorzy zamierzają zebrać 160 tysięcy dolarów, przy czym kwota ta posłuży jedynie do wzbogacenia tytułu dodatkową zawartością. Firma bowiem ufundowała już produkcję gry, za którą odpowiada zespół Lynnvander Studios. W chwili pisania tego tekstu ponad 600 osób przesłało twórcom już prawie 150 tysięcy dolarów.

Divinity: Original Sin – The Board Game ma pozwolić na zabawę samotnie lub w gronie maksymalnie trzech znajomych. Rozgrywka będzie oparta na elementach znanych z komputerowych dzieł Lariana (konkretniej: drugiej odsłony cyklu), pozwalając drużynie wybrać spośród 14 klas, wytwarzać przedmioty, walczyć z wrogami oraz – ostatnie, ale nie najmniej ważne – podejmować istotne decyzje. Te będą po części uzależnione od cech i zdolności bohaterów i przełożą się na nieliniową rozgrywkę, prowadzącą nas do jednego z wielu zakończeń.

Nasze wybory wpłyną na przyszłość planszowego Rivellonu. - Larian Studios opracowuje grę planszową Divinity: Original Sin - wiadomość - 2019-11-21
Nasze wybory wpłyną na przyszłość planszowego Rivellonu.

Warto dodać, że Lynnvander skorzysta z autorskiego systemu Chronicle System. Do każdego egzemplarza gry będzie dołączony specjalny kod, który pozwoli na przesłanie dziennika naszej przygody do twórców. Dzięki temu nasze decyzje wpłyną na to, jak będą wyglądały kolejne planszowe przygody w Rivellonie. Skoro zaś mowa o wysyłaniu czegoś do studia, autorzy zachęcają graczy do wsparcia kampanii na Kickstarterze większą kwotą, zgodnie z tradycją oferując rozmaite bonusy. Za przeznaczenie co najmniej 120 dolarów otrzymamy darmową kopię Divinity: Original Sin – The Board Game z całą zawartością z celów dodatkowych, a za kolejne progi przewidziano m.in. figurki, dodatkowe karty, kostki, pakiety zadań pobocznych z unikatowymi bossami oraz kolejnych bohaterów. Premierę gry przewidziano na październik 2020 roku. Poniżej zamieściliśmy nagranie z sesji rozegranej przez deweloperów.