Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 24 listopada 2006, 07:36

autor: Artur "Metatron" Falkowski

Lara Croft i Mario wśród najbogatszych fikcyjnych postaci według czasopisma Forbes

Forbes jest amerykańskim pismem biznesowym, które ukazuje się już od 1917 roku. Słynie przede wszystkim z publikowania list najbogatszych ludzi świata. Niedawno wspomniane pismo pokusiło się o sporządzenie rankingu piętnastu najbardziej zamożnych fikcyjnych postaci. Dwa ostatnie miejsca przypadły w udziale znanym postaciom ze świata gier.

Forbes jest amerykańskim pismem biznesowym, które ukazuje się już od 1917 roku. Słynie przede wszystkim z publikowania list najbogatszych ludzi świata. Niedawno jego redaktorzy pokusili się o sporządzenie rankingu piętnastu najbardziej zamożnych fikcyjnych postaci. Dwa ostatnie miejsca przypadły w udziale znanym osobistościom ze świata gier.

Czternastą pozycję zajmuje Lara Croft z majątkiem szacowanym na miliard dolarów. Trzydziestosiedmioletnia archeolog większość pieniędzy odziedziczyła w spadku. O samym fakcie jej bogactwa świadczyć może gigantyczna rezydencja, którą możemy zwiedzać od samych początków serii.

Ostatnie miejsce wśród najbogatszych fikcyjnych postaci zajął najsłynniejszy hydraulik – Mario. Jak się okazuje, rozmiarami swojego majątku dorównuje Larze. O dziwo, jest od niej sporo młodszy. Ma zaledwie 23 lata, a zdążył już w swoim życiu wielokrotnie uratować księżniczkę, zostać obrońcą świata, a także atletą, sędzią sportowym i kierowcą rajdowym. To jedynie kilka z wielu funkcji, które sprawował wąsaty bohater w czerwonym wdzianku. Nie dziwi więc fakt, że dorobił się fortuny.

Bohaterów świata gier wyprzedziły w rankingu Forbesa takie persony jak Richie Rich, Bruce Wayne (Batman), Willy Wonka i Lucjusz Malfoy. Nie zabrakło również Sknerusa McKwacza. Pełną listę znajdziecie pod tym adresem.