Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2010, 09:49

autor: Taven

Krótkometrażowe Assassin's Creed: Ascendance już dostępne

O Assassin’s Creed: Ascendance donosiliśmy po raz pierwszy w poprzednim tygodniu. Wtedy na stronie UbiWorkshop, oddziału Ubisoft odpowiedzialnego za rozwijanie największych marek firmy w innych mediach, takich jak film czy komiks, pojawił się pierwszy, trzydziestosekundowy zwiastun tej animowanej produkcji. Film właśnie ujrzał światło dzienne i dostępny jest poprzez usługi Xbox Live i iTunes.

O Assassin’s Creed: Ascendance donosiliśmy po raz pierwszy w poprzednim tygodniu. Wtedy na stronie UbiWorkshop, oddziału Ubisoft odpowiedzialnego za rozwijanie największych marek firmy w innych mediach, takich jak film czy komiks, pojawił się pierwszy, trzydziestosekundowy zwiastun tej animowanej produkcji.

O tym, że mamy do czynienia z krótkometrażowym animowanym obrazem nie dowiedzieliśmy się od razu, a sam projekt przygotowywany był jako niespodzianka dla wszystkich fanów z okazji premiery Assassin’s Creed: Brotherhood. Film właśnie ujrzał światło dzienne i dostępny jest poprzez Xbox Live (nie wyłączając polskiej wersji usługi Microsoftu) i iTunes. Niestety nie jest on darmowy – za seans musimy zapłacić kolejno 160 punktów lub 1,99 dolara (w amerykańskiej edycji sklepu Apple).

Krótkometrażowe Assassin's Creed: Ascendance już dostępne - ilustracja #1

Ascendance w zamierzeniu ma wypełnić lukę pomiędzy wydarzeniami z drugiej odsłony cyklu Assassin’s Creed i tymi zawartymi w Brotherhood. Historia skupia się na kontynuacji konfliktu pomiędzy Ezio a rodziną Borgia, konkretnie zaś jego walce z Cezarem Borgią. Poznajemy kolejne mroczne sekrety rodu i dowiadujemy się więcej o tym, jak ten jeden z największych przeciwników bohatera doszedł do swojej pozycji.

Assassin’s Creed: Brotherhood miało swoją premierę na Xboksa 360 i PlayStation 3 za oceanem 16 listopada. Mieszkańcy starego kontynentu na poznanie dalszych losów Ezio i reszty bohaterów będą musieli poczekać jeszcze jeden dzień – gra pojawi się w Europie w sprzedaży 19 listopada. W Polsce za jej dystrybucję odpowiedzialny jest rodzimy oddział Ubisoftu. Tytuł zlokalizowany będzie kinowo i dostępny w cenie 229,90 złotych. Gracze pecetowi na kontynuację cyklu będą zmuszeni poczekać niestety do 2011 roku.

Assassin’s Creed: Brotherhood niesie ze sobą wiele zmian, z których zdecydowanie najważniejszą jest wprowadzenie trybu multiplayer. Czy eksperymenty te zakończyły się powodzeniem możecie przekonać się czytając naszą recenzję: