Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2016, 19:15

Kontynuacja Beyond Good & Evil nadal powstaje, zapewnia Michel Ancel

Michel Ancel, twórca gry Beyond Good & Evil z 2003 roku, zapewnił, że wyczekiwana przez fanów pierwszej części kontynuacja nadal powstaje. Niestety, nie podzielił się żadnymi konkretami na temat swojego dzieła.

Ciekawe, czy najpierw zagramy w Beyond Good & Evil 2, The Last Guardian, czy może Half-Life'a 3... - Kontynuacja Beyond Good & Evil nadal powstaje, zapewnia Michel Ancel - wiadomość - 2016-01-30
Ciekawe, czy najpierw zagramy w Beyond Good & Evil 2, The Last Guardian, czy może Half-Life'a 3...

Jeśli zakochaliście się w Beyond Good & Evil i wyczekiwaliście wszelkich wieści na temat zapowiedzianej w 2008 roku kontynuacji, są duże szanse, że straciliście do tej pory nadzieję na to, że ta kiedykolwiek ujrzy światło dzienne. Twórca „jedynki”, Michel Ancel, zapewnił jednak w rozmowie z Timem Schaferem oraz Gregiem Ricem ze studia Double Fine, że prace nad grą nadal trwają. Poniżej możecie zobaczyć cały filmik, jeśli jednak chcecie tylko usłyszeć wypowiedź Francuza na temat Beyond Good & Evil 2, przewińcie do 1:07:45.

Ancel, o którym jeszcze w czerwcu krążyły plotki, że zaprzestał prac nad projektem, by zająć się swoim niezależnym studiem Wild Sheep, bez wahania potwierdził swój udział w tworzeniu kontynuacji przygód Jade i Pey'J. Jednocześnie stwierdził, że produkcja nastręcza mu sporo trudności: „Nie lubię dwa razy robić tego samego typu gier. Zawsze chcę próbować czegoś nowego”. Niestety, nadal nie wiemy, jak będzie wyglądać ten tytuł, jednak sam fakt, że Francuz nadal jest na pokładzie ekipy tworzącej Beyond Good & Evil 2, to doskonała wiadomość – ostatecznie to właśnie on odpowiadał za styl oraz historię części pierwszej. Szkoda tylko, że na kontynuację poczekamy zapewne aż do momentu, w którym Ancel skończy prace nad Wild, debiutanckim projektantem założonego przez siebie studia.

Kontynuacja Beyond Good & Evil nadal powstaje, zapewnia Michel Ancel - ilustracja #2

Beyond Good & Evil to przygodowa gra akcji autorstwa studia Ubisoft Montpellier, wydana w 2003 roku. Opowiada historię młodej reporterki Jade, która przeżywa atak kosmitów na rodzinną planetę. Deweloperzy nadali historii charakterystyczny, przerysowany styl graficzny, zaś sam przedstawiony świat potrafił mocno zaintrygować. Dzięki tym elementom tytuł zebrał świetne oceny, lecz ze względu na mocną konkurencję na rynku sprzedał się słabo, co sprawiło, że porzucono myśli o stworzeniu całej trylogii. Przez lata produkcja doczekała się jednak sporej bazy fanów oraz kultowego wręcz statusu.

  1. Gra Beyond Good & Evil na oficjalnej stronie internetowej firmy Ubisoft
  2. Recenzja gry Beyond Good & Evil