Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2014, 09:40

autor: luckie

Michel Ancel zakłada nowe studio… i wciąż pracuje nad Beyond Good & Evil 2

Wild Sheep to nowe studio Michela Ancela, twórcy Raymana i Beyond Good & Evil. Deweloper nie porzuca jednak dotychczasowych projektów i wciąż pracuje dla Ubisoftu, nadzorując powstawanie Beyond Good & Evil 2 lub czegoś bardzo podobnego.

Beyond Good & Evil 2 - gra, o której wiadomo tylko to, że powstaje - Michel Ancel zakłada nowe studio… i wciąż pracuje nad Beyond Good & Evil 2 - wiadomość - 2014-08-01
Beyond Good & Evil 2 - gra, o której wiadomo tylko to, że powstaje

Michel Ancel, ojciec serii Rayman oraz Beyond Good & Evil, założył własne niezależne studio, pozostając jednocześnie jedną nogą w firmie Ubisoft. Zwie się ono Wild Sheep i składa z 13 pracowników, zajętych pracą nad nowym projektem, który wkrótce ma zostać ujawniony. W jakim sensie słynny deweloper pozostaje zarazem w Ubisoft? Xavier Poix, menedżer biur Ubisoft w Annecy, Paryżu i Montpellier, wyjaśnił przedstawicielom serwisu Eurogamer, że Ancel pełni rolę dyrektora kreatywnego kilku projektów w studiu Ubisoft Montpellier, w tym gry bliskiej sercu wszystkich pracowników. Przyciśnięty, zasugerował, że prawdopodobnie chodzi o długowyczekiwaną kontynuację Beyond Good & Evil lub chociaż coś, co mocno do niego nawiązuje. Poix powiedział:

BG&E jest grą nie do podrobienia – trafia do graczy w każdym wieku, a także stanowi inspirację zarówno dla wielu już wydanych, jak i przyszłych produkcji Ubisoft Montpellier. Wciąż jest zbyt wcześnie, by wyjawić więcej szczegółów na temat naszego nowego tytułu, ale możemy powiedzieć, że Michel oraz ekipa z Ubisoft Montpellier trzymają się rdzennych zasad BG&E, tworząc coś, co spróbuje wyjść poza granicę tak zwanej kontynuacji oraz wykorzysta możliwości nowej generacji, by zaoferować prawdziwie zaskakującą, innowacyjną i unikalną rozgrywkę. Cały zespół jest podekscytowany kierunkiem, jaki obrał ten ambitny projekt. Więcej informacji będziemy udzielać w późniejszym czasie, w miarę postępów w pracy.

Wieści o Beyond Good & Evil 2 dochodzą do nas już od sześciu lat, ale dotychczas nie było to nic konkretnego. Co jakiś czas Ubisoft zapewnia, że gra wciąż znajduje się w produkcji, ale to w zasadzie tyle. Nie tak dawno Michel Ancel raczył nas szkicem koncepcyjnym bohaterki gry, a jakiś czas później szef Ubisoftu obiecał, że firma nie porzuci tej marki. Niestety, nie ma podstaw, by spodziewać się rychłego wydania lub choćby ujawnienia Beyond Good & Evil 2.

  1. Oficjalna strona firmy Ubisoft