Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2010, 09:25

Konferencja Activision - zero konkretów

Kolejny z wielkich graczy zaprosił wszystkich zebranych na konferencję połączoną z... koncertem. Czego możemy spodziewać się po firmie, która nawet bez Blizzarda jest w stanie pokazać kilka bardzo ważnych tytułów? Niestety – bardzo małej ilości konkretów.

Kolejny z wielkich graczy zaprosił wszystkich zebranych na konferencję połączoną z... koncertem. Czego możemy spodziewać się po firmie, która nawet bez Blizzarda jest w stanie pokazać kilka bardzo ważnych tytułów? Niestety – bardzo małej ilości konkretów.

Ludzie z Actvision skupili się nie na prezentacjach DJ Hero 2, Tony Hawk Shred czy nowego Guitar Hero, ale na gigantycznym zagęszczeniu gwiazd muzyki oraz półnagich kobietach.

Konferencja Activision - zero konkretów - ilustracja #1

DJ Hero 2

Pokaz rozpoczął się od pokazu umiejętności znanych DJ-ów (Z-Trip, Deadmau5, David Guetta) oraz sporej gromadki pięknych tancerek wyginających się w rytm dudniącej muzyki. Zwiastun DJ Hero 2 oznajmił, że gra pojawi się w październiku i zawierać będzie utwory m.in. takich wykonawców, jak:

 1. 50 Cent
 2. B.O.B.
 3. Daft Punk
 4. David Guetta
 5. Deadmau5
 6. Dr. Dre
 7. Eminem
 8. Gorillaz
 9. Jay Z
 10. Justice
 11. Kanye West
 12. Lady Gaga
 13. Lil Wayne
 14. MIA
 15. Rihanna
 16. Sean Paul
 17. Stevie Wonder
 18. Chemical Brothers
 19. Jackson 5
 20. The Prodigy
 21. Tiesto
 22. Timbaland

Dalszy ciąg pokazu to występ Ushera (i krzyki kilku tysięcy zgromadzonych na sali ludzi) i Will.i.am-a.

Tony Hawk Shred

Kolejna zaprezentowana (choć może to nie jest dobre słowo, zważywszy na fakt, że muzyka i znane postacie okazują się ważniejsze) gra to deskorolkowo-snowboardowy Tony Hawk Shred. Pojawiają się skaterzy (w tym oczywiście sam pan Hawk), a wspomniany wyżej Z-Trip używa deski Ride by zademonstrować cel-shadingowaną grę w akcji. I niemal natychmiast przechodzą do kolejnego punktu w programie...

Guitar Hero: Warriors of Rock

Konferencja Activision - zero konkretów - ilustracja #2

Najnowsza odsłona znanej gitarowej serii została zaprezentowana przy dźwiękach Bohemian Rhapsody zespołu Queen (śpiewanej przez Jamesa Maynarda Keenana z grupy Tool), ale jedyną istotną informacją dotyczącą tej gry to ta o jej wrześniowym debiucie (bo całą resztę, łącznie z wstępną zawartością setlisty już znamy). Części koncertowej ciąg dalszy, tym razem na scenie pojawiło się Jane's Addiction (krzyk tłumu) oraz niedawno reaktywowane Soundgarden (grające w towarzystwie orkiestry symfonicznej – jeszcze większy krzyk tłumu). I oto następna zmiana dekoracji.

True Crime: Hong Kong

Na wielkim ekranie pojawia się zwiastun gry True Crime: Hong Kong pokazujący więcej tego wszystkiego, co już o grze wiemy: będzie dużo bijatyk, jazda na motocyklach, eksplozje, a premiera odbędzie się jesienią. Najwyraźniej to jednak był tylko przerywnik przed występem grupy N.E.R.D. otoczonej gromadą pięknych kobiet.

Konferencja Activision - zero konkretów - ilustracja #3
Tak, to nadal „konferencja” Activision

Call of Duty: Black Ops

Nim na wielkim ekranie pojawił się gameplay z nowej części słynnej pierwszoosobowej serii, zebrani na sali dziennikarze zobaczyli występ niejakiej Rhei. Następnie zaś scena została oddana orkiestrze grającej na żywo do pokazywanego na ekranie materiału z Black Ops (tego samego, który był prezentowany na konferencji Microsoftu). Rzecz zakończyła się prawdziwymi fajerwerkami wybuchającymi na sali. Mocne zejście.

Konferencja Activision - zero konkretów - ilustracja #4

A wszystko po to, by w oparach dymu na scenie mógł pojawić się Eminem, jeszcze bardziej rozgrzewając i tak już „ciepłą” publiczność. Po chwili dołącza do niego Rihanna, by z wielką pompą zakończyć imprezę.

I tyle. Plotki o wydanych na pokaz 6 milionach dolarów najwyraźniej były prawdziwe. Szkoda tylko, że przydatność tej „konferencji” dla ludzi spoza Los Angeles była zerowa. Jeśli chcecie zobaczyć więcej materiału z gier firmowanych logo Activision, musicie poczekać do prezentacji innych firm.