Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2016, 20:22

autor: Góral

Kolejne doniesienia o The BioShock Collection

W sieci pojawiły się kolejne niepotwierdzone informacje o The BioShock Collection. Tym razem zestaw trzech części serii BioShock został wypatrzony na stronie tajwańskiej komisji przyznającej kategorie wiekowe grom wideo.

BioShock Infinite jest trzecią, i jak na razie ostatnią, odsłoną serii. - Kolejne doniesienia o The BioShock Collection - wiadomość - 2016-03-17
BioShock Infinite jest trzecią, i jak na razie ostatnią, odsłoną serii.

We wrześniu 2015 roku sklep Raru z Republiki Południowej Afryki zapowiedział nadejście The BioShock Collection, czyli pakietu składającego się z odświeżonych wersji gier BioShock (2007 rok), BioShock 2 (2010) i BioShock Infinite (2013) na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Kilka tygodni temu temat powrócił za sprawą brazylijskiej organizacji przyznającej kategorie wiekowe grom wideo. Dziś mamy kolejne wieści dotyczące składanki, gdyż trafiła ona do bazy tajwańskiej komisji nadającej odpowiednie oznaczenia wiekowe. Firma 2K Games, wydawca gier z serii BioShock, cały czas jednak milczy i nie kwapi się z oficjalną zapowiedzią projektu. Niemniej wygląda na to, że sprawa jest już przesądzona i prędzej czy później doczekamy się ujawnienia zestawu.

The BioShock Collection w bazie tajwańskiej komisji przyznającej kategorie wiekowe grom wideo / Źródło: gamerating.org.tw. - Kolejne doniesienia o The BioShock Collection - wiadomość - 2016-03-17
The BioShock Collection w bazie tajwańskiej komisji przyznającej kategorie wiekowe grom wideo / Źródło: gamerating.org.tw.
Kolejne doniesienia o The BioShock Collection - ilustracja #3

BioShock to słynna, przez wiele osób uważana za kultową, pierwszoosobowa gra akcji od studia Irrational Games. Podczas rozgrywki wcielamy się w niejakiego Jacka, którego samolot rozbija się nad oceanem. Naszemu podopiecznemu udało się jednak przeżyć i znaleźć schronienie w latarni, która zaprowadziła go do podwodnego miasta Rapture. Na miejscu bohater nie znajduje jednak pomocy i musi walczyć o przetrwanie.

Kolejne doniesienia o The BioShock Collection - ilustracja #4

BioShock 2 został wyprodukowany przez zespół 2K Marin, który ponownie przeniósł graczy do Rapture. Tym razem nie wcielamy się jednak w Jacka, a w pierwszego, prototypowego Big Daddy’ego, dysponującego wielkim wiertłem i bronią rivet gun. Kolejną dużą nowością w tej odsłonie był także jeden z głównych przeciwników - Big Sister, czyli zwinniejsza, kobieca wersja „dużego tatusia”.

Kolejne doniesienia o The BioShock Collection - ilustracja #5

Ostatnią odsłoną cyklu jest BioShock Infinite, za które ponownie odpowiada ekipa Irrational Games. Ta część przyniosła wiele zmian w stosunku do poprzedniczek. Przede wszystkim opuściliśmy podwodną metropolię i trafiliśmy do podniebnego miasta Columbia. Głównym bohaterem produkcji jest detektyw Booker DeWitt, który podejmuje się niebezpiecznego zadania odnalezienia i sprowadzenia do domu kobiety o imieniu Elizabeth.