Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2016, 10:06

autor: Góral

Darmowe Total War Battles: Kingdom ukaże się za kilka dni

Poznaliśmy datę premiery finalnej wersji gry Total War Battles: Kingdom. Produkcja dostępna od prawie roku w ramach otwartej bety doczeka się oficjalnego debiutu 24 marca.

Studio Creative Assembly ujawniło datę premiery pełnej wersji Total War Battles: Kingdom. Darmowa odsłona słynnej serii gier strategicznych ukaże się na komputerach osobistych, iOS-ie oraz Androidzie 24 marca, czyli w najbliższy czwartek. W przypadku PC-tów będzie to symboliczne wydarzenie, gdyż produkcja dostępna jest w ramach otwartej bety od kwietnia 2015 roku. Tytuł jednak zebrał na Steamie mieszane opinie. Na ponad 2000 recenzji użytkowników, przeszło 1100 ma negatywny wydźwięk, związany głównie z elementami pay-to-win. Deweloper zastosował bowiem nieznośny system monetyzacji, przyspieszający i ułatwiający rozgrywkę. Niepłacące osoby muszą liczyć się z powolnym dokonywaniem postępów. Najlepiej jest jednak sprawdzić tytuł na własnej skórze, w końcu i tak nie trzeba za niego płacić.

Total War Battles: Kingdom przenosi graczy do średniowiecza. - Darmowe Total War Battles: Kingdom ukaże się za kilka dni - wiadomość - 2016-03-18
Total War Battles: Kingdom przenosi graczy do średniowiecza.
Darmowe Total War Battles: Kingdom ukaże się za kilka dni - ilustracja #2

Studio Creative Assembly pracuje obecnie nad kilkoma projektami. Total War Battles: Kingdom można uznać już za ukończone, ale oprócz tej produkcji w tym roku ukazać ma się także Total War: Warhammer, Halo Wars 2 (gra tworzona we współpracy z ekipą 343 Industries) oraz Total War: Arena.

Total War Battles: Kingdom to kolejna odsłona serii Total War od studia Creative Assembly. Tym razem jest to produkcja przeznaczona na rynek free-to-play, w której zastosowano system mikropłatności. Akcja tytułu rozgrywa się w średniowieczu, a gracze wcielają się w przywódcę niewielkiego państewka, które muszą rozwinąć. W tym celu należy przejmować nowe tereny, wycinać lasy, budować drogi i mosty oraz oczywiście walczyć z przeciwnikami. Projekt daje więc spore pole do popisu, ale i tak jest mniej rozbudowany od normalnych odsłon cyklu, dzięki czemu jest też łatwiejszy w opanowaniu.

Warto jeszcze wspomnieć, że Total War Battles: Kingdom jest niejako kontynuacją, tudzież rozwinięciem pomysłów zastosowanych w mobilnym spin-offie Total War Battles: Shogun z 2012 roku. Projekt ten najpierw ukazał się na Androidzie i iOS-ie, ale po kilku miesiącach trafił też na PC-ty. Kupicie go za 3,99 euro (około 17 zł) na Steamie, 8 zł w Google Play i 1,99 euro (około 8 zł) w App Store.

W Total War Battles: Kingdom naszym zadaniem jest rozwinięcie małego państewka w potężne imperium. - Darmowe Total War Battles: Kingdom ukaże się za kilka dni - wiadomość - 2016-03-18
W Total War Battles: Kingdom naszym zadaniem jest rozwinięcie małego państewka w potężne imperium.
Darmowe Total War Battles: Kingdom ukaże się za kilka dni - ilustracja #4
Darmowe Total War Battles: Kingdom ukaże się za kilka dni - ilustracja #5

Oficjalna strona gry Total War Battles: Kingdom