Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2015, 09:18

autor: Adrian Werner

Total War Battles: Kingdom - ruszyła otwarta beta

Ruszyła otwarta beta pecetowej wersji Total War Battles: Kingdom, czyli sieciowej strategii Free-2-Play, stanowiącej produkcję poboczną w stosunku do popularnej serii zespołu Creative Assembly.

Otwarta beta dostępna jest na razie tylko w wersji pecetowej. - Total War Battles: Kingdom - ruszyła otwarta beta - wiadomość - 2015-04-10
Otwarta beta dostępna jest na razie tylko w wersji pecetowej.

Po kilku miesiącach intensywnych zamkniętych testów doczekaliśmy się wreszcie premiery otwartej bety strategii Total War Battles: Kingdom. Jest to oparta na modelu darmowym z mikropłatnościami gra poboczna w stosunku do popularnego pecetowego cyklu studia Creative Assembly. Produkcję można pobrać bez opłat z usługi Steam. Obecnie dostępne jest jedynie wydanie pecetowe. Projekt zmierza również na urządzenia mobilne z systemami iOS oraz Android i te edycje zadebiutują w późniejszym terminie.

Gra stanowi kontynuację wydanego w 2012 roku Total War Battles: Shogun, ale w znaczącym stopniu różni się od pierwowzoru. Akcja przeniesiona została do Europy w X wieku naszej ery. Wcielamy się we władcę niewielkiego zrujnowanego państewka i naszym zadaniem jest oczywiście przeobrażenie go w potężne imperium. W tym celu musimy gromadzić surowce, konstruować budynki i szkolić armię, którą następnie wykorzystujemy do podboju nowych terytoriów.

Total War Battles: Kingdom jest znacznie bardziej rozbudowane niż Total War Battles: Shogun. Do naszej dyspozycji oddano więcej typów jednostek i struktur, a warstwa strategiczna wzbogaciła się o liczne nowe elementy, takie jak dyplomacja, szpiegostwo czy pełne oszustw i zdrad rozgrywki polityczne. Gracze mogą także wpływać na kształt map poprzez np. budowę mostów czy wycinanie drzew.

Zmianom uległy także bitwy, które teraz toczone są w znacznie większej skali. Wciąż rozgrywane są one jednak na stosunkowo małych mapach, więc do starć między wojskami dochodzi bardzo szybko. Mechanizmy rozgrywki są znacznie prostsze niż w głównych odsłonach cyklu, ale jednocześnie oferują więcej swobody taktycznej niż w Total War Battles: Shogun.

Poprzednia część przeznaczona była tylko do samotnej zabawy przeciwko sztucznej inteligencji. Total War Battles: Kingdom poszło w odwrotnym kierunku i koncentruje się na trybie sieciowym, w którym rywalizujemy o kontrolę nad Europą z innymi użytkownikami. Po pojawieniu się wydań na iOS i Androida posiadacze urządzeń z tymi systemami będą mogli bawić się wspólnie z graczami pecetowymi na tych samych serwerach. Wspólne będą także konta, więc możliwe ma być np. rozpoczęcie rano zabawy w domu na komputerze, a potem kontynuowanie jej na tablecie w drodze do pracy.

  1. Total War Battles: Kingdom – oficjalna strona gry
  2. Total War Battles: Kingdom w usłudze Steam