Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDiOS
Okładka Total War Battles: Shogun (PC)

Total War Battles: Shogun

Poboczna odsłona popularnej serii strategicznej Total War, stanowiąca konwersję gry opracowanej na urządzenia mobilne przez twórców cyklu – studio Creative Assembly.

Strategiczne | elementy RPG | elementy zręcznościowe

Okładka Total War Battles: Shogun (PC)

data premiery gry:

19kwi2012

iOS

29sie2012

PC

5wrz2012

AND

Total War Battles: Shogun to gra autorstwa studia Creative Assembly, mającego na swoim koncie serię Total War. Jednocześnie jest to pierwszy tytuł tego dewelopera, który debiutował najpierw na urządzeniach działających pod kontrolą systemu iOS (iPhone, iPad, iPod) i dopiero po kilku miesiącach został przeniesiony na inne platformy.

Historia nie porywa swoją głębią. Wcielamy się w młodego żołnierza, którego ojciec został zamordowany przez nieznanego sprawcę. Na łożu śmierci obiecujemy swojemu rodzicowi, że go pomścimy i dowiemy się, kto stoi za tą zbrodnią.

Rozgrywka łączy w sobie elementy gier zręcznościowych i RPG, kładąc jednak główny nacisk na strategie. Zasady zabawy w prosty i przyjemny sposób wyjaśnia zaimplementowany samouczek. Podstawą w osiąganiu sukcesów jest zbudowanie bazy, w której stawiamy kolejne budynki produkujące nowe jednostki. Wraz ze zdobywaniem doświadczenia, można ulepszać swoje wojsko, czyniąc je silniejszym i bardziej wytrzymałym. Walka odbywa się w czasie rzeczywistym. Wojownicy przemieszczają się po planszy stworzonej z sześciokątnych pól. Misje zaczynamy z jednej strony mapy i poruszamy się cały czas w prawo. Głównym zadaniem w każdym układzie jest pozbycie się wszystkich wrogów.

Kampania dla jednego gracza zapewnia około 10 godzin zabawy, dodatkowo twórcy udostępnili tryb potyczki, w którym walcząc na różnych poziomach trudności, w nowych misjach, pniemy się w górę światowych rankingów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,2 / 10 na podstawie 46 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Total War Battles: Shogun

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Total War Battles: Shogun

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 512 MB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 700 MB HDD
  • Windows XP(SP2)/Vista/7
W co pograć za darmo - część 4
W co pograć za darmo - część 4

wiadomość10 maja 2010

Kontynuujemy przegląd gier, które nie wymagają od Was żadnych nakładów finansowych, a z pewnością potrafią nieźle bawić. W czwartym odcinku prezentujemy: klasyczne wyścigi (Death Rally), casualowe Bejeweled w przeglądarce (Bejeweled Blitz), wędrówkę po świecie mroku (Devil's Tuning Fork), arcade’ową strzelankę (Quantasm) oraz MMO dla lotników (AirRivals).

PC
iOS
AND