Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2010, 11:50

autor: Taven

Kolejne Back to the Future od Telltale na Facebooku

Już w grudniu zakupienie przez Telltale praw do marki Powrót do Przyszłości zaowocuje pierwszym odcinkiem przygodówki Back to the Future: The Game, a tymczasem studio wypuściło kolejny tytuł oparty na tej marce - facebookowe Back to the Future: Blitz Through Time.

Telltale, firma która zasłynęła przede wszystkim ze wskrzeszenia w epizodycznej formule klasycznych serii gier przygodowych ze stajni LucasArts, takich jak Monkey Island czy Sam & Max, pozyskała jakiś czas temu prawa do stworzenia gier na podstawie kultowej serii filmów Roberta Zemeckisa, Powrót do Przyszłości. Już w grudniu współpraca ta zaowocuje pierwszym odcinkiem przygodówki Back to the Future: The Game, a tymczasem studio wypuściło jeszcze jeden tytuł oparty na tej marce.

Jest to przeznaczone na Facebooka Back to the Future: Blitz Through Time. Jak twierdzi Telltale w swoim oświadczeniu prasowym ma to być pierwszy etap nowej strategii firmy, polegającej na wspieraniu pełnoprawnych gier ich casualowymi odpowiednikami. Gra została stworzona przez Mediatonic, na mocy porozumienia zawartego z Universal Partnerships and Licensing.

Kolejne Back to the Future od Telltale na Facebooku - ilustracja #1

Sama rozgrywka przywodzi na myśl popularną serię Bejeweled. Zadaniem graczy w Back to the Future: Blitz Through Time jest zapanowanie nad molekułami znajdującymi się w znanym z filmowego oryginału wehikule czasu, co pozwola na zainicjowanie określonych chemicznych reakcji i umożliwia podróż w czasie. Każda taka udana próba przenosi gracza do kolejnej epoki czasowej, będącej następnym – odpowiednio trudniejszym – etapem rozgrywki. Autorzy obiecują liczne osiągnięcia, specjalne nagrody na najlepszych graczy i możliwość porównywania swoich wyników ze znajomymi.

Kolejne Back to the Future od Telltale na Facebooku - ilustracja #2

Back to the Future: Blitz Through Time jest już dostępne na Facebooku. Sama gra jest oczywiście w pełni darmowa.