Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneWWW
Okładka Back to the Future: Blitz Through Time (WWW)

Back to the Future: Blitz Through Time WWW

Darmowa gra logiczna dostępna na Facebooku, inspirowana kultową serią filmów Roberta Zemeckisa, znaną jako Powrót do przyszłości.

Logiczne | Facebook | filmy | podróże w czasie

WWW
Okładka Back to the Future: Blitz Through Time (WWW)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

15listopada2010

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Back to the Future: Blitz Through Time to gra logiczna dostępna na łamach społecznościowego portalu Facebook. Całość jest dostępna za darmo, zagrać w nią może zatem każdy użytkownik aktywnego konta na wspomnianej stronie. Za stworzenie tej produkcji odpowiedzialne jest studio Mediatonic, znane z wielu innych pozycji udostępnianych w sieci. Tytuł został opracowany na licencji Powrotu do przyszłości.

Rozgrywka przypomina zasady znane z popularnego cyklu Bejeweled, którego pierwsza część ukazała się w 2001 roku. Do dyspozycji mamy składającą się z 64 pól kwadratową planszę (po osiem rzędów w pionie i w poziomie), na której rozmieszczone są różnokolorowe koła imitujące molekuły znajdujące się w znanym z filmowego oryginału wehikule czasu. Naszym zadaniem jest zmieniać ich pozycję w taki sposób, by obok siebie znalazły się przynajmniej trzy identyczne obiekty. Skonstruowana w ten sposób grupka znika, a co jakiś czas z góry spadają kolejne. Gracz naturalnie musi walczyć z czasem i „czyścić” planszę szybciej niż jest ona zapełniana.

Tak naprawdę niewiele mogłoby wskazywać na to, że tytuł ten jest oparty na znanym filmie autorstwa Roberta Zemeckisa. Zagrać w niego może równie dobrze każdy miłośnik gier logicznych, który z marką Powrotu do przyszłości nie miał wcześniej do czynienia. Pewnego rodzaju nawiązaniem do niej są motywy graficzne występujące w tle podczas zabawy. Pomyślne zaliczanie następujących po sobie etapów przenosi nas do kolejnej epoki czasowej, a w miarę postępów regularnie zwiększa się również poziom trudności.

W przypadku pozycji dostępnej za darmo na Facebooku nie mogło zabraknąć licznych opcji społecznościowych. Dla najlepszych graczy powracających nieustannie do rozgrywki przygotowano zatem różnego rodzaju osiągnięcia i nagrody do odblokowania, którymi mogą później pochwalić się przed znajomymi. Z innymi użytkownikami gry można także rywalizować na punkty, pobijając na zmianę swoje rekordy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Back to the Future: Blitz Through Time

Wymagania wiekowe Back to the Future: Blitz Through Time

odpowiednia dla każdego wieku

Kolejne Back to the Future od Telltale na Facebooku
Kolejne Back to the Future od Telltale na Facebooku

wiadomość16 listopada 2010

Już w grudniu zakupienie przez Telltale praw do marki Powrót do Przyszłości zaowocuje pierwszym odcinkiem przygodówki Back to the Future: The Game, a tymczasem studio wypuściło kolejny tytuł oparty na tej marce - facebookowe Back to the Future: Blitz Through Time.