Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2012, 10:30

autor: Sarge

Klei Entertainment potwierdza pecetową wersję gry Mark of the Ninja

Wysoko oceniana gra niezależna Mark of the Ninja znana dotychczas tylko posiadaczom Xboksa 360, ukaże się także na PC. Dzieło studia Klei Entertainment (Shank, Eets: Chowdown) zadebiutuje w przyszłym miesiącu w serwisie dystrybucji cyfrowej Steam.

Studio Klei Entertainment potwierdziło niedawne doniesienia, że gra Mark of the Ninja w najbliższym czasie ukaże się także w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam. Zręcznościowa platformówka z elementami skradanki dotychczas była dostępna jedynie na Xbox Live.

Stosowne potwierdzenie od kanadyjskiego studia niezależnego uzyskał serwis Kotaku. Jego redaktorzy powiadomili, że Mark of the Ninja zadebiutuje w usłudze Steam 16 października w cenie 14,99 dolarów (ok. 50 złotych). Czołowy projektant Nels Anderson zapewnił, że to nie będzie tylko „tandetny port”, a raczej „pełna, właściwa wersja gry na własnych prawach”.

Twórcy potwierdzili również, że pecetowa edycja Mark of the Ninja nie będzie wymagała konta w kontrowersyjnej usłudze Games for Windows Live. Jest to dobra informacja szczególnie dla tych osób, które nie darzą szczególną sympatią platformy firmy Microsoft. Jedynym wymogiem do zagrania w Mark of the Ninja będzie posiadanie konta Steam.

Mark of the Ninja to dwuwymiarowa zręcznościówka łącząca w sobie elementy platformówki i skradanki. W grze wcielamy się w wojownika ninja, którym przedzieramy się niespostrzeżenie wśród czujnych patroli wrogów. Pomaga w tym bogaty wachlarz umiejętności i gadżetów, które pomagają także rozwiązać proste zagadki logiczne. Tytuł został stworzony przez studio Klei Entertainment, mające na swoim koncie m.in. obie odsłony cyklu Shank.