Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2017, 10:36

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Klasyczny Shadow Warrior za darmo na Steamie i GOG.com

Firma Devolver Digital rozdaje klasycznego Shadow Warriora z 1997 roku w sklepach Steam i GOG.com. By go otrzymać, wystarczy udać się na odpowiednie strony i przypisać grę do swojego konta.

Kolejny tydzień, kolejna darmowa gra. Tym razem w sklepie GOG.com rozdawany jest oryginalny Shadow Warrior z 1997 roku w kompletnej wersji. Znajduje się w niej instrukcja oraz ścieżka dźwiękowa (MP3 i FLAC), a poza tym jest to edycja pozbawiona jakichkolwiek zabezpieczeń DRM. Jeżeli jednak wolicie korzystać ze Steama, to tam również znajdziecie darmowe przygody Lo Wanga, tyle że w standardowym wydaniu.

Shadow Warrior dzięki grom studia Flying Wild Hog przeżywa drugą młodość, ale warto sprawdzić, jak się to wszystko zaczęło. - Klasyczny Shadow Warrior za darmo na Steamie i GOG.com - wiadomość - 2017-07-05
Shadow Warrior dzięki grom studia Flying Wild Hog przeżywa drugą młodość, ale warto sprawdzić, jak się to wszystko zaczęło.
Shadow Warrior w skrócie:
  1. pierwszoosobowa strzelanka z 1997 roku;
  2. stworzyło ją studio 3D Realms, autorzy Duke Nukem 3D;
  3. gra obecnie dostępna jest za darmo na Steamie i w sklepie GOG.com.

Pierwszy Shadow Warrior został stworzony przez ekipę 3D Realms, czyli twórców innej kultowej produkcji – Duke Nukem 3D. Kilka lat temu pieczę nad marką przejęło polskie studio Flying Wild Hog, które w 2013 roku wyprodukowało ciepło przyjęty remake Shadow Warriora, a w październiku 2016 roku wypuściło jego kontynuację. Gra okazała się jedną z ciekawszych strzelanek zeszłego roku, a w maju bieżącego roku doczekała się wersji na konsole Xbox One i PlayStation 4.

We wszystkich odsłonach śledzimy losy świetnie wyszkolonego najemnika Lo Wanga, wykonującego rozmaite zlecenia. Zazwyczaj sprowadzają się one do jednego – poćwiartowania i rozstrzelania ludzi, demonów oraz potworów.