Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2024, 11:40

autor: Adrian Werner

Klasyczne MMO sci-fi odświeża najbardziej niebezpieczną część wszechświata. EVE Online Equinox daje wiele powodów, by odwiedzić kosmiczną pustkę

Kosmiczne MMO EVE Online otrzymało dodatek Equinox. Rozszerzenie koncentruje się na uczynieniu obszarów bezprawia ciekawszymi.

Źródło fot. CCP Games
i

Wczoraj zadebiutował EVE Online: Equinox, czyli pierwszy w tym roku dodatek do kosmicznego MMO studia CCP Games. Rozszerzenie tradycyjnie udostępniono za darmo. Równocześnie do sklepiku trafił jednak pakiet Equinox Era Pack, który za kwotę 12,29 euro (ok. 53 zł) oferuje dodatkowe bonusy, takie jak 14 dni subskrypcji Omega, kilka skórek, 50 jednostek waluty PLEX czy dwa boostery rozwoju.

  1. Z okazji premiery dodatku każdy gracz może do 20 czerwca aktywować pakiet siedmiu dni subskrypcji Omega. Zapewnia ona dostęp do najlepszych statków, podwaja tempo rozwoju umiejętności oraz zwiększa nagrody za misje.
  2. Dodatek koncentruje się na tzw. regionach Nullsec, czyli obszarach bezprawia, pozbawionych sił porządkowych. Zostały one gruntownie odświeżone, zapewniając graczom więcej powodów do ich odwiedzenia. Dodano także tzw. Skyhook, którego można „zakotwiczyć” na orbicie planety, czy Metenox Moon Drill, zapewniający większą kontrolę nad wydobywaniem zasobów.
  3. Ponadto dodatek wprowadził cztery nowe statki specjalizujące się w transporcie zasobów, a także system SKINR, pozwalający projektować skórki dla posiadanych statków i prowadzić ich sprzedaż innym graczom.

Na koniec warto wspomnieć, że Equinox wprowadza również ulepszenia systemu dziennych wyzwań i nagród, jak i poprawki interfejsu oraz optymalizacji.

EVE Online dostępne jest wyłącznie na PC. Klienta gry można pobrać z oficjalnej strony, jak również z serwisów Steam i Epic Games Store.

Warto też wspomnieć, że posiadacze kont Omega mogą z launchera gry uzyskać dostęp do wczesnej wersji sieciowej strzelanki EVE: Vanguard. Następny event w tej produkcji ma ruszyć 20 czerwca, przynosząc wiele nowości i ulepszeń.

  1. Oficjalna strona EVE Online

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej